Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Gry Wojenne" - film o płk Kuklińskim
Autor Wiadomość
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2009-01-15, 22:44   "Gry Wojenne" - film o płk Kuklińskim

Chciałbym w tym miejscu podzielić się wrażeniami i jednocześnie polecić wszystkim najnowszy film Dariusza Jabłońskiego "Gry wojenne".

Miałem dziś przyjemność być na pokazie przedpremierowym w kinie Neptun (ech, ile miejsca na nogi...) filmu dokumentalnego Dariusza Jabłońskiego "Gry wojenne". Temat - płk. Kukliński. Nie chcę tu w żadnym wypadku wchodzić z nikim w polemikę na temat tej osoby (czasem z takich niewinnych postów wynikają zupełnie niepotrzebne "dyskusje-rzeki"), choć dla mnie jest ona jednoznaczna.

Chciałbym tylko powiedzieć, że jeśli ktoś będzie chociaż przez chwilę zastanawiał, jaki film wybrać w najbliższym repertuarze kinowym (obraz wchodzi 23 stycznia), to niech się nie waha. Dokument ten, moim zdaniem, jest warty tego, aby poświęcić mu niecałe 2 godziny (trwa 110 minut - dziś cała wyprawa nieco dłużej, bo były przemówienia...). Nie tylko informacje w nim zawarte zrobiły na mnie wrażenie, nie tylko sztab osób (i instytucji, i naukowców), które brały udział w jego realizacji; nie tylko efekty specjalne (niby nic nadzwyczajnego, ale jednak...obrazujące coś prawdopodobnego, co mogło wydarzyć się raptem 30 lat temu...); nie tylko wreszcie konfrontacje opinii z "obu stron" (wypowiadają się byli agenci CIA, byli generałowie LWP, najwyżsi dowódcy wojsk Układu, jak np. Kulikow, przyjaciele i rodzina Kuklińskiego)... ale też, a może przede wszystkim - klimat obrazu. Pewna...konwencja filmu drogi, towarzyszenia Kuklińskiemu, gdy jego prochy transportowane są do kraju... Reszty nie będę zdradzać.

Dodam tylko jeszcze jedno - ciekawy materiał dodano jako promocyjny gadżet - wkładka z fragmentem komiksu o "Polskim Wikingu" (takim pseudonimem na początku podpisał się Kukliński, kiedy podjął pracę z CIA), ale także reprint dokumentu z CAW - mapa teoretycznego uderzenia wojsk Układu Warszawskiego na Zachód (pierwszej fali strategicznej) z końca 1979 r.

"Gry wojenne" to obraz z sortu tych, po których chciałem milczeć po projekcji.

PS. Tuż przed projekcją, jeśli się nie mylę, widziałem szalejącego :hihi: z aparetem Villaolivę, prawda to..?
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-01-15, 23:24   

Pepo napisał/a:
Chciałbym tylko powiedzieć, że jeśli ktoś będzie chociaż przez chwilę zastanawiał, jaki film wybrać w najbliższym repertuarze kinowym (obraz wchodzi 23 stycznia), to niech się nie waha.


Dobrze to opisałeś. Nie wahajcie się. Być może dzięki temu czlowiekowi żyjemy i możemy dyskutować.
Pepo napisał/a:
PS. Tuż przed projekcją, jeśli się nie mylę, widziałem szalejącego :hihi: z aparetem Villaolivę, prawda to..?

Prawda :-)

Tutaj Czołówka filmu "Gry Wojenne".



a tu Sekwencja otwierająca film "Gry wojenne"






Gry wojenne1.JPG
Plik ściągnięto 8913 raz(y) 81,18 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl