Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2009-03-02, 23:55
Masoneria w internecie
Autor Wiadomość
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 07:53   Masoneria w internecie

Loże staropruskie w Danzigu 1751 - 1933
Solidnie wyglądający artykuł na temat danzigiej masonerii - wykorzystujący też materiały zebrane przez Akademię Rzygaczy i Danzig-online.
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 15:45   

Bardzo to miłe, że ktoś podaje źródła ale wypadałoby się wcześniej zapytać albo chociaż poinformować o przygtowywanym artykule :hihi:
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 18:51   

Do mnie pisał jakieś 2 miesiące temu z prośbą o zgodę. Rozumiem, że do ciebie nie?
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 21:15   

Nie przypominam sobie ale to mi nie przeszkadza skoro podał źródło.
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-09-16, 14:35   

Wzgłędem źródeł opublikowanych nie ma obowiązku uzyskania zgody autora o ile cytowany utwór nie jest wykorzystywany komercyjnie. W tym więc wypadku podanie źródeł wyczerpuje obowiązki autora tekstu który korzysta z innych utworów.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-09-16, 17:31   

Grün napisał/a:
Wzgłędem źródeł opublikowanych nie ma obowiązku uzyskania zgody autora o ile cytowany utwór nie jest wykorzystywany komercyjnie. W tym więc wypadku podanie źródeł wyczerpuje obowiązki autora tekstu który korzysta z innych utworów.

A tam na dole jest coś takiego.
Wszelkie prawa zastrzeżone. layout & design: ŁP
Czy można ocenić w tym przypadku czy to komercja czy nie. Jak będzie chciał wydrukować to nie musi się pytać o zgodę? Jest tam moje zdjęcie i życzyłbym sobie lepszej jakości niż to publikowane i podpisane moim nazwiskiem. Mógłbym zeskanować z przeźrocza sam budynek żeby nie była to taka mgławica. Kiedyś udostępniłem ten obrazek Akademii i niestety też jest tam słaba reprodukcja. Ta którą udostępniłem była dobra. I to po cichu przed Muzeum bo za powieszenie ilustracji obrazu ze zbiorów MNG w Internecie jest cennik. Ale to już mnie nie interesuje. Tak na marginesie nie jestem pazerny i udostępniłbym skany za dziękuje.
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 18:56   

rychu40 napisał/a:
Kiedyś udostępniłem ten obrazek Akademii i niestety też jest tam słaba reprodukcja. Ta którą udostępniłem była dobra.

Hmmm, to ja nic o tym nie wiem. Kiedyś korespondowaliśmy, ale dostałem wtedy tylko info o reprodukcji w książce "Morskie dziedzictwo Danziga", i stamtąd skanowałem. :-?
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-09-16, 19:25   

Wszelkie prawa można zastrzec - ale nie wyłącza to prawa do cytatu wynikającego z art 29 prawa autorskiego.
Cennik w muzeum jest za udostępnienie. Za obraz zeskanowany z książki albo encyklopedii nie można sobie życzyć ani grosza.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-09-16, 19:50   

Pumeks napisał/a:
rychu40 napisał/a:
Kiedyś udostępniłem ten obrazek Akademii i niestety też jest tam słaba reprodukcja. Ta którą udostępniłem była dobra.

Hmmm, to ja nic o tym nie wiem. Kiedyś korespondowaliśmy, ale dostałem wtedy tylko info o reprodukcji w książce "Morskie dziedzictwo Danziga", i stamtąd skanowałem. :-?

Masz rację. Udostępniłem kilka dla Akademii. I z powodu chyba sklerozy już nie pamiętam.
Ale dla załagodzenia niezręcznej sytuacji wklejam reprodukcje budynku, w którym od 1842 r. mieściła się loża “Eugenia”. (F. E. Meyerheim „Spław drewna fosą”, fragment). Jeżeli sam preparuję obrazki to można liczyć na jakość. Sądzę że z tej reprodukcji w "Morskim Dziedzictwie Danziga" można uzyskać lepszy skan. Sam przyznasz że to nie bardzo moje autorstwo. Drukarnia dołożyła swoje, skan swoje i jest tak jak widać. :flaga:

Image1.jpg
Plik ściągnięto 29221 raz(y) 92,53 KB

 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-09-16, 20:04   

Grün napisał/a:
Wszelkie prawa można zastrzec - ale nie wyłącza to prawa do cytatu wynikającego z art 29 prawa autorskiego.
Cennik w muzeum jest za udostępnienie. Za obraz zeskanowany z książki albo encyklopedii nie można sobie życzyć ani grosza.

Taki pewny bym nie był. W publikacjach drukowanych są zastrzeżone prawa. (copyright)
Fotografowie też dbają o swoje. Jak sprzedają swoją pracę to jedynie na użytek wydawnictwa.
Chyba że sprzedają prawo majątkowe również do zdjęcia na rzecz wydawnictwa. Ale wtedy wydawnictwo dba o swoje. I wtedy zażyczyć można jeszcze karę. Prawdę mówiąc to nikt specjalne nie będzie poszukiwał kilku ilustracji wykorzystanych wtórnie do jakiejś publikacji. Zwłaszcza Internetowej. Ale licho nie śpi i lepiej uważać. :-?
 
 
ArturŁukasiewic 

Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-10-12, 11:37   

Witam...
Dopiero dzisiaj dostrzegłem, że ktoś z Waszego grona zainteresował się moim tekstem związanym z Lożami Staropruskimi w Danzigu. Miło mi, że Państwo doceniacie moją pracę. Choć tekst obejmuje jedynie loże staropruskie i nie wyczerpuje tematu w całości - w Danzigu istniały również loże humanistyczne, mieszane i żydowskie (jeśli założymy że Synowie Przymierza są zakonem wolnomularskim) - nad tekstem o tych włąśnie lożach obecnie pracuję.
Prawdą jest że z autorem artykułu w Akademii Rzygaczy na temat Eugenii nawiązałem kontakt i poprosiłem o zgodę na zamieszczenie pewnych zdjęć i cytatów.

Drogi Sabaoth - prawda jest że zapomniałem o Panu - choć powinienem - takie mam wrażenie - to zrobić. Dziękuję że Panu to nie przeszkadza.

Bardzo byłbym rad za każdą uwagę na temat tego tekstu a także wszystkich zwolenników jak i przeciwników masonerii zapraszam do dyskusji na forach naszej klasy albo na forum znajdującym się na stronie na której obecnie znajduje się "poprawiona" wersja tekstu.
Kłaniam się nisko
Artur Łukasiewicz
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-23, 10:17   

Znalazłem właśnie jedno z ostatnich zdjęć "Eugenii".

Eugenia 1945.JPG
Plik ściągnięto 28971 raz(y) 13,85 KB

 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-10-23, 10:20   

Rewelacyjne zdjęcie :!:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-23, 10:39   

Ja ściągnąłem z tego źródła

a tu jest publikacja bardziej oficjalna
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-23, 15:42   

Swego czasu, na innym forum Roland udostępnił takie zdjęcie płonącej loży. Wygląda jakby oba zdjęcia zrobiono w tym samym czasie.

Krebsmarkt.jpg
Plik ściągnięto 28944 raz(y) 32,35 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl