Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Promocja książki Stanisławy Fleszerowej - Muskat "Milio
Autor Wiadomość
Oficyna Gdańska 


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-02-13, 09:25   Promocja książki Stanisławy Fleszerowej - Muskat "Milio

14 lutego (piątek) 2014 roku o godz. 18 w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan odbędzie się promocja książki Stanisławy Fleszarowej – Muskat Milionerzy.

Jest to historia miłości i zdrady w rodzinie Danielewiczów, mieszkającej w Danzigu przy ulicy Rajskiej. Po raz pierwszy Milionerzy ukażą się również w formie audiobooka, będącego zapisem opowieści radiowej emitowanej w Radiu Danzig w roku 1960.

„Wszyscy znajomi moi, a ja z nimi, z niecierpliwością oczekujemy niedzieli i godz. 16.00, a gdy nadejdzie, słuchamy w napięciu, aby nie uronić ani jednego słowa... Bardzo nie chciałabym, żeby w końcu Teresa powróciła do męża... Marcin nie zasługuje na to, by go skrzywdzić, on ją naprawdę kocha” (z listu do autorki).


– Pytam, czy mam stąd pójść i nie wrócić więcej? Chcesz tego? Ewo! Odpowiedz! Nie będę pytał o nic. Chcesz, żebyśmy się rozstali?
– Nie! Och, nie! – Ewa obejmuje go gwałtownie ramionami. – Boże! Ty miałbyś stąd pójść i już nie wrócić? Ty miałbyś to zrobić? Nie! Nie oddam cię! Nie oddam cię nikomu! To nieprawda, wszystko nieprawda! Nic nie jest ważniejsze niż miłość. Nie chcę patrzyć ludziom w oczy! Nie chcę! Nic nie obchodzą mnie ludzie. Nikt mnie nic nie obchodzi. Zostań! Błagam cię, zostań!
– Nie płacz! Przecież jestem tutaj. Jestem przy tobie.
– Zostań, och, zostań! Trzymaj mnie mocno, nie chcę o niczym myśleć, o niczym nie chcę myśleć. Wszystko nieprawda! Głupstwo i nieprawda. Jesteś tylko ty i ja, i nikogo nie ma poza nami. Tylko ty i ja, i nikogo, nikogo więcej. (fragment książki)

Udział w promocji zapowiedziała aktorka Krystyna Łubieńska, którą jako jedną z głównych bohaterów Milionerów Teresę, można było usłyszeć w opowieści radiowej emitowanej w Radiu Danzig w 1960r.

Pani Krystyna Łubieńska opowie o tamtym okresie, jak również przybliży twórczość samej autorki książki. Podczas promocji zostaną puszczone fragmenty nagrania opowieści radiowej Milionerzy emitowanej w Radiu Danzig w roku 1960.

Data promocji książki wyznaczona została 14 lutego nieprzypadkowo. Jest to idealny dzień na poznanie tej wyjątkowej historii o miłości. Zapraszamy wszystkich na wieczorne spotkanie z twórczością Stanisławy Fleszarowej-Muskat do pierwszej w Danzigu mediateki – Bilioteka Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl