Z folwarku wsi Złe Mięso w XVIII wieku tworzy się osada - Czarna Woda.
W nowej osadzie miała osiedlić się grupa rozbitków Armii Napoleońskiej spod Moskwy.
W późniejszych latach na obszarze piasków i nieużytków powstały sztuczne łąki wraz z kanałem nawadniającym o długości 23 km. W tym też czasie powstał odcinek lini kolejowej Chojnice - Starogard Danzigi. Od 1 stycznia 1993 roku Czarna Woda otrzymała prawa miejskie, obecnie liczy ok. 3500 mieszkańców i dynamicznie się rozwija.
Na północno-wschodnim krańcu czarnej Wody znajduje się dworzec PKP. Budynek został zbudowany przed I wojną światową. Początkowo stacja nosiła nazwę Königswiese (Królewskie Łąki) od systemu kanałów i łąk znajdujących się w pobliżu. Dopiero po II wojnie światowej przyjęto nazwę Czarna Woda.
Zabytków architektonicznych Czarna Woda prawie nie posiada, ale nie oznacza to, że nie ma tu niczego ciekawego. Najstarszą ciekawostką jest głaz narzutowy znajdujący się w korycie Wdy (od jego liczy się środkowy bieg rzeki). Znacznie młodsza jest charakterystyczna zrębowa chata z II połowy XIX w. przy ul. Starogardzkiej. W sąsiednich zabudowaniach nadleśnictwa mieści się „Wystawa Przyrody Borów Tucholskich i doliny Rzeki Wdy”. Miłośnicy przyrody zwrócą uwagę na rosnące wzdłuż „autostrady” lipy liczące ponad 150 lat. Przy stacji kolejowej oprócz pomnika Pomorskich Kolejarzy podziwiać możemy pozostałości nie dużego XIX wiecznego Parku Kolejowego. Warto odwiedzić kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, wybudowany w 1984 r., w którym podziwiać możemy drogę krzyżową w obrazach Tadeusza Rupiewicza oraz ciekawe, odnowione wnętrze świątyni.
Aukcyjna - ebay nr 141093945070, obieg 1913 rok.jpg
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum