Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wnoszę o poprawkę na stronie dawnaoliwa.pl
Autor Wiadomość
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2013-09-01, 09:55   Wnoszę o poprawkę na stronie dawnaoliwa.pl

http://www.dawnaoliwa.pl/...ska/mlyn19.html

Cytat:
Fot. 7. Terenowa Pracownia Rzeczna w Danzigu Oliwie, lata siedemdziesiąte. Brygadzista Edward Niedrzwicki


Nie pamiętam już czy ktoś z forum jest edytorem z tamtej strony /(villaoliwa, to ty?) ale akurat mam służbę z wnukiem tego Edwarda. Prawidłowe nazwisko brzmi Nierzwicki.

Proszę o spowodowanie zmiany:)
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2013-09-01, 19:37   

Ponury napisał/a:
Nie pamiętam już czy ktoś z forum jest edytorem z tamtej strony /(villaoliwa, to ty?)
Nie, nie ja. Ale przekażę :-D
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2013-09-02, 10:48   

Najlepszy numer to widoczny na jednym ze zdjęć Jan Jokiel. To cichociemny, legenda AK z Sopotu, twórca ośrodka badania ryb w Oliwie. Zmarł w 1996 roku.

http://www.wiadomosci24.p...u_1_242571.html

Nawet skacząc nad Polską na spadochronie wylądował niemal na... drutach niemieckiego obozu. Po wojnie nawet odnalazł w lesie koło Końskich swój spadachron, tak głęboko wtedy ze strachu go zakopał. Pilot z Dywizjonu 302 :)

Jak to kolega powiedział na patrolu, w razie zainteresowania udzieli autorowi strony o wiele szerszych informacji o Panach Jokielu, Nierzwickim, Sakowiczu. To okazuje się starzy patrioci, cudem uchowani po wojnie od łapek bezpieki MBP.
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
boxlpio 

Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-01, 06:45   

Dzięki za informację.
To znaczy że w broszurze „WARTO PAMIĘTAĆ”, Krzysztof Goryczko, Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie podano błędnie nazwisko?

Edward_Niedrzwicki.JPG
Plik ściągnięto 15051 raz(y) 45,29 KB

_________________
Aleksander Humboldt: ”Jest tylko jedna Oliwa na ziemi”.
www.DawnaOliwa.pl
 
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2013-10-01, 16:55   

Tak, to jest byk. Jego wnuk Michał pamiętam wtedy poopowiadał mi wiele ciekawych rzeczy o tym instytucie. Szkoda, że po PRL`u padł na łopatki, niestety takie czasy.

Najmnocniejsze w tej historii jest to, że patrioci, byli partyzanci uniknęli łap bezpieki. Poszli w naukę, co bezpieka oczywiście wiele lat sprawdzała... a przy wódce czy piwie nadal prowadzili tzw. Polaków rozmowy i edukowali młodsze pokolenie, przechowywali pamiątki.

Syn Nierzwickiego był oficerem WP, płetwonurkiem. Obecnie na emeryturze.

Wnuk Michał kolejny mundurowy :hyhy:
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2014-03-12, 10:07   

Czy ktoś z autorów strony mógłby uporządkować ten bałagan:

http://www.dawnaoliwa.pl/opisy/repertorium.html

Namieszane, poplątane. Pod jedną datą dwa wydarzenia naraz, chwilę niżej pod kolejną to samo, zupełnie bez sensu. Niezły numer to 1922 rok, gdy wpisano remont pomieszczenia dla... Jana Pawła II, który pojawił się w Oliwe dopiero jakieś 77 lat później.

Obóz w Dworze VII. Trzy różne daty powstania. Może autor się na jakąś zdecyduje? Tutaj mamy do wyboru 1939, 1940 (w odnośniku Dwór VII na stronie) lub 1941 rok. Może rzucić monetą? A jak stanie na sztorc? ha_ha_ha

Cytat:
W piątek 16.03.1945 roku nastąpiło bombardowanie Danziga przez samoloty alandzkie.


Czyje samoloty?

Cytat:
W sobotę 21.07.1945 roku w wyniku intensywnego usuwania zniszczeń wojennych oddano linię tramwajową na odcinku Oliwa-Wrzeszcz. Ze względu na zawalony wiadukt kolejowy na linii Wrzeszcz-Kokoszki.


Ale o co chodzi?

Autorze strony, proszę o weryfikację zakładki :szczena:
Cytat:


[ Komentarz dodany przez: villaoliva: 2014-03-12, 21:26 ]
Post powstał pierwotnie w tym wątku :arrow: http://wolneforumdanzig.p...p?p=46406#46406
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
boxlpio 

Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-03-12, 10:32   

To co prawda nie w tym temacie ale odpowiem.
"Małe repertorium oliwskie" (wypis) - polecam czytać również tekst z pod "Źródło: "
Pozdrawiam
_________________
Aleksander Humboldt: ”Jest tylko jedna Oliwa na ziemi”.
www.DawnaOliwa.pl
 
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2014-03-12, 10:38   

"Spod", a nie "z pod". Oczywiście, jest podane źródło. Jednak trochę własnej logiki, myślenia nie zaszkodzi. Bardzo fajna strona, masę ciekawych informacji. Jednak w powyższej zakładce jest po prostu bałagan, a szkoda.

To kiedy w końcu otwarto oliwskie ZOO? 1 czy 15, w sobotę czy nie wiem już kiedy? I coś pierwszy kierownik inż. Massalski nie mógł objąć kierownictwa, bo znowu obejmował chyba obowiązki w różnych dniach i miesiącach.

Nie można podać jakieś średniej, około? Albo zostawić tylko miesiąc lub rok, jeżeli nawet co do miesiąca nie ma pewności?
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl