Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta pracy dla historyków (umowa o pracę, stała,etat)
Autor Wiadomość
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2012-05-18, 12:02   Oferta pracy dla historyków (umowa o pracę, stała,etat)

Moi Drodzy,

pozwolę sobie skorzystać z dostępu do Forum i opublikować tutaj ogłoszenie o naborze na stanowisko w pionie edukacyjno-naukowym danzigiego oddziału IPN - dla historyka ;) Może akurat ktoś się zainteresuje albo poda dalej...? Nabór ruszył wczoraj. Termin składania: do 8 czerwca.

Poniżej podaję link do strony IPN z ogłoszeniem:
http://ipn.gov.pl/portal/pl/906/20075/Instytut_Pamieci_Narodowej__KSZpNP_Oddzial_w_Danzigu_oglasza_nabor_na_stanowisko.html

___________________

Instytut Pamięci Narodowej – KŚZpNP Oddział w Danzigu ogłasza nabór na stanowisko inspektor, starszy inspektor na 1 etat w Referacie Edukacji Historycznej OBEP IPN w Danzigu (stanowisko w Gdyni)


Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku:

- prowadzenie zajęć edukacyjnych: lekcji, warsztatowych, wykładów, gier dla młodzieży (w tym gry miejskiej w języku obcym);

- opracowywanie scenariuszy zajęć oraz materiałów edukacyjnych;

- przygotowywanie wystaw (kwerenda, pozyskiwanie materiału ilustracyjnego, redakcja tekstu, współpraca z grafikiem);

- pomoc przy montażu wystaw;

- prace biurowe (korespondencja, prowadzenie dokumentacji przedsięwzięć edukacyjnych);

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem:

- ukończone studia magisterskie, na kierunku Historia, specjalność nauczycielska;

- znajomość najnowszej historii Polski (1918-1989) ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza Danzigiego;

- znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym (preferowane języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski);

- sprawność w tworzeniu wypowiedzi pisemnych, łatwość wystąpień publicznych;

- doświadczenie w pracy z młodzieżą;

- znajomość różnych metod edukacyjnych;

Wymagania pożądane [dodatkowe - przyp. J.D.] związane ze stanowiskiem: (

- umiejętność pracy w zespole;

- chęć doskonalenia warsztatu pracy;

- umiejętność obsługi kamery cyfrowej, programów do obróbki filmów (np. Pinnacle)

oraz programów graficznych (np. Corel);

Preferowany termin zatrudnienia: od 1 sierpnia 2012 r.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie do dnia 08.06.2012 r.swojego CV, listu motywacyjnego, kopii dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe oraz podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, w związku z procesem rekrutacji na wolne stanowisko pracy, w trybie określonym w ustawie z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na adres:

Instytut Pamięci Narodowej –KŚZpNP
Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Danzigu
ul. Słoneczna 59a
81-605 Gdynia

tel. 58/669-40-24; anna.szejna@ipn.gov.pl

Z dopiskiem – rekrutacja OBEP

Oferty, które nie spełnią wymogów formalnych, niekompletne oraz przesłane po terminie nie będą brane pod uwagę. Zastrzegamy prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-05-18, 15:50   

Czy dokładna znajomość problematyki żydowskiej będzie dodatkowo premiowana?
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2012-05-18, 20:49   

Michał Szafran napisał/a:
Czy dokładna znajomość problematyki żydowskiej będzie dodatkowo premiowana?


...jeśli ktoś spełniać będzie podstawowe warunki, to wszystko dodatkowe, co mieści się w ramach wyznaczonych pionowi edukacyjno-naukowemu IPN (w tym prowadzenie zajęć dotyczących historii Polaków w latach 1939-1989, a więc m. in. temat stosunów polsko-żydowskich) na pewno nie zaszkodzi ;-)
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2012-09-04, 13:36   

Moi Drodzy,

pojawiła się informacja o naborze na nowe stanowisko w danzigim oddziale IPN. Poszukiwany archiwista, archiwistka.

Roześlijcie wici, może ktoś poszukuje pracy? Oczywiście, to konkurs na stanowisko (oferty przyjmowane są do końca miesiąca, w październiku zapewne będą rozmowy).

Ostatnim razem na stanowisko w pionie edukacyjno-naukowym było ponad 80 ofert... więc dziś etat stały

Szczegóły:
http://www.ipn.gov.pl/por...iania_i_Ar.html
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2012-09-04, 15:25   

Praca jak w kopalni :hihi:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
miczman 


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 191
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-08, 08:01   

I jeszcze w papierach człowiek sobie zapaskudzi :-?
_________________
http://fotogdynia.blogspot.com/
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2012-09-09, 13:53   

Bez przesady
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-09-09, 14:32   

Każdy twór polityczny może zaszkodzić lub pomóc w dalszej karierze.
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2012-09-09, 19:35   

Michał Szafran napisał/a:
Każdy twór polityczny może zaszkodzić lub pomóc w dalszej karierze.


Często na tym Forum reagujemy na zbyt łatwe i pochopne przyklejanie etykiet w kwestii poglądów historycznych, opinii politycznych. Nie uważam się za 'obrońcę' Instytutu, bo będąc jego pracownikiem (a ponadto rzecznikiem) myślę, że mam dość dobry ogląd na jego funkcjonowanie i dostrzegam mankamenty, które nie są obce zapewne żadnemu, większemu urzędowi państwowemu. I, jeśli komu wola, jestem w stanie na ten temat porozmawiać, wcale nie startując z pozycji "nie, nie masz racji" ;-) Ale czuję się nieswojo (i to proszę uszanować), jak ktoś (pośrednio) przypisuje mi np. 'upolitycznienie' (na co osobiście mam straszną alergię). Więc trochę poczułem się wywołany do tablicy.

Myślę, że każdy, kto mnie zna, doskonale powie, że (co, jak co), ale od polityki i stronniczości to ja się trzymam z daleka. Należy rozróżnić wykonywanie obowiązków (a chociażby i rzecznika) i przez to np. kontakty z różnymi środowiskami naukowymi, politycznymi, związkami itp., a ... popieranie i zgadzania się z osobami/instytucjami, z którymi się współpracuje. Niby proste, a jednak...

Na koniec jeszcze jedno - "spaprać" sobie CV, jak to Miczman uroczo powiedział, można przede wszystkim źle, nierzetelnie wykonując swoje obowiązki. Ja, idąc tropem Miczmana, "mimo" pracy w IPN miałem parę ofert pracy (w zawodzie), które na tym etapie mnie nie interesowały (ale niewykluczone, że do nich powrócę). )

Pozdrawiam (a ogłoszenie o pracę jest aktualne - dziś o pracę dla archiwisty historycznego w zawodzie nie jest łatwo, dlatego podałem informacje o nim).

PS. A co do "tworu politycznego" to odsyłam do ustawy o IPN. Tam wszystko jest wyłożone, jak na tacy. No i jako urzędnik państwowy jestem (z zasady, z obowiązku, z przyzwoitości) apolityczny i areligijny.
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2012-09-09, 21:23   

Pepo napisał/a:
ogłoszenie o pracę jest aktualne - dziś o pracę dla archiwisty historycznego w zawodzie nie jest łatwo, dlatego podałem informacje o nim
O jakąkolwiek pracę nie jest łatwo, a będzie jeszcze trudniej. Dlatego taka informacja może być dla kogoś bardzo cenna :brawo:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-09-10, 15:16   

Ustawa, ustawą ale powszechnie wiadome jest za którą partią jeden pan biegał jak piesek i podsuwał materiały na konkurentów politycznych.
 
 
Magrat 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2012-09-11, 12:46   

ech, a nie chcą gdzieś historyka sztuki? do stołówki, czy na woźną... :hihi:
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-09-11, 15:42   

Spróbuj zaprojektować planszówkę dla IPN :-) Może być tytuł IPN. I takie zadania jak:
- wykradnij listę TW
- przyjdź niedysponowany na sprawę lustracyjną
- kup nową siedzibę
- strasz teczkami swoich przeciwników
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2012-09-11, 18:32   

Mam propozycję, by więcej już nie zbaczać z tematu. A Ciebie, Michał, dobry humor, jak widzę, nie opuszcza ;-)

PS. A grałeś w "Kolejkę"? ;-)
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-09-13, 16:19   

Mogę sobie kombatanctwo wpisać, że stałem w kolejkach ;-)

PS do gry o nazwie IPN można dodać kolejne zadanie czyli pracuj na uczelni w IPN. Za to byłby podwójny bonus.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl