Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2010-05-07, 15:20
Wyspa Spichrzów
Autor Wiadomość
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2010-02-23, 21:33   

villaoliva napisał/a:
Rozmowa z prof. Andrzejem Januszajtisem, prezesem Stowarzyszenia Nasz Danzig
Cytat:
Architekci mogą doprowadzić do bezpowrotnego zeszpecenia krajobrazu starego portu.

A kładka nad Motławą którą już prawie zaklepano mimo licznych protestów między innymi Januszajtisa. Jaką siłę przebicia mamy jako grupa miłośników dawnego Danziga. Całe pokolenie się już kończy a Wyspa straszy. Jeżeli nie można niczego zaproponować i stan ruiny trwa to nie wiem co lepsze. Wystraszenie jakiegoś jedynaka który chce wyłożyć kapitał i nie stracić. Miasto przez te sportowe inwestycje będzie miało długów od cholery i ruina dotrwa pewnie do następnego stulecia jak jedynak zrejteruje. (Jedynak - jedyny inwestor) :-) Jaki to port będzie gdy ograniczą kładką pływanie po Motławie. Wiele dzisiejszych działań w rozbudowie Starego Miasta i tak jest pozbawionych sensu. :-?
 
 
SaViK 

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-23, 21:45   

Dla mnie "przetarg zamknięty" to jakiś przekręt.
Mam konkretną propozycję zabudowy Wyspy Spichrzów - od strony Długiego Pobrzeża budynki z fasadami spichrzów - od strony "mariny" - budynek nawiązujący wyglądem do burty statku... prześwit przeszklony. Coś dla zwolenników odbudowy i czegoś "nowatorskiego". Załóżmy że z moją koncepcją idę do jakiejś firmy architektonicznej... - dlaczego nie możemy złożyć projektu? Zapewne będzie ciekawszy od 90% złożonych "potworków" (pomijając koncepcję "prezydenta" Adamowicza, by zrobić tam "kulę - dominantę w kształcie bursztynu").
 
 
garrick 

Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2010-02-23, 23:12   

doskonale, ze jest taka deklaracja. na pewno ją podpiszę i rozpropaguję tę informację wśród moich znajomych. w moich kręgach chyba wszyscy opowiadają się za historycznym kształtem wyspy spichrzów.
 
 
Gulden 

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 345
Skąd: GD
Wysłany: 2010-02-24, 10:06   

rychu40 napisał/a:
Jaką siłę przebicia mamy jako grupa miłośników dawnego Danziga.

Wydaje mi się, że liczba osób które opowiadają się ze odbudową Wyspy w kształcie historycznym jest niemała. Wystarczy spojrzeć chociażby na ankietę z trojmiasto.pl. Problem leży bardziej w oślim zaparciu władz Danziga...a podobno mamy demokrację.

ank.JPG
www.trojmiasto.pl
Plik ściągnięto 15140 raz(y) 13,81 KB

 
 
 
sol 

Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 78
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-24, 13:16   

Od kiedy będzie można się podpisać? Wracam właśnie z NCK, a tam nic nie wiedzą na ten temat. :shock:
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2010-02-24, 15:27   

Już interweniowałem w tej sprawie. Pozostaje mi przeprosić Cię za to, że nie wszyscy się wywiązują z tego, do czego się zobowiązali. Mam nadzieję, że zaraz sprawa będzie naprawiona.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2010-02-24, 21:56   

Podpisałam dzisiaj w PTTK, listy i petycję rozsyłam mailem. Zapał duży, wiara w skuteczność średnia. Może powinnismy zdemolować jakis urząd zamiast zbierać podpisy? To bardziej działa i przemawia. :hihi:
 
 
 
focul viu 
neomodernista

Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-02-24, 21:57   

ludzie, puknijcie się w głowę... :flaga:
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2010-02-24, 21:59   

Sam się puknij ;-)
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2010-02-24, 22:08   

Chyba się już puknął bo chłodzi sobie głowę flagą naszego Miasta ;-)
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2010-02-24, 22:27   

Dobrze mu zrobi ;-)
 
 
 
janom 

Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-24, 22:37   Wyspa Spichrzów

Na naszych oczach Danzig odchodzi do archiwum. Grupa nieudaczników kontynuuje słuszną linię nakreśloną przez jeden z pierwszych zjazdów partii zakreślających wizję budowy nowego Danziga którego architektura przez swój modernizm i oparcie na socjalistycznym fundamencie wskaże przyszłym pokoleniom o słuszności wielkiej idei. Po tylu latach hydra podnosi głowę i znów słychać pomruki modernistów budujących "LOT", Szkołę sztuk przy zbrojowni i inne dziwne konstrukcje w sercu starego miasta. To co dzieje się nad Motławą "śmieszy i przeraża". Jak będzie wyglądać Wyspa Spichrzów można się przekonać oglądając wybitne dzieła architektów tworzących niezapomniane konstrukcje na Rybackim Pobrzeżu oraz projekty rozbudowy Muzeum Morskiego. Trudno potępiać projektantów, lecz decydenci zachowują się jakby rzeczywiście byli z Gabonu, bo na miano Gdańszczan nie zasługują.
 
 
Piotr A. 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 72
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-25, 00:04   

Święte słowa.
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2010-02-25, 02:57   

Deklarację można podpisywać również w Brzeźnie w Klubie "Cebulka" ul. Dworska 29a.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Piotr A. 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 72
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-25, 09:28   

A może dołączyć do petycji nazwiska i funkcje osób którym zawdzięczamy te pomysły? Taki swego rodzaju medal Baszty pod Zrębem. Osoby odpowiedzialne nie powinny zostać anonimowe. Moglibyśmy powołać Kapitułę Medalu "Silberhammer" , albo "Dla wrogów Danziga"?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl