Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pióra wieczne - wytwórnia w Gdańsku/okolicach?
Autor Wiadomość
pszekliniak 
mgr Kopciografik


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Reichskolonie Danzig
Wysłany: 2008-06-17, 15:39   Pióra wieczne - wytwórnia w Danzigu/okolicach?

Mam lekkiego hopla na punkcie wiecznych piór. Nie kolekcjonuję żadnych markowych rarytasów, bo to za droga zabawa. Szukam raczej rożnych dziwadeł - ładnych, sentymentalnych itp. Ostatnio po długich poszukiwaniach dorwałam chińskie pióra marki Hero (kto pamięta z podstawówki ;-) ?), bo tylko one mają idealną do rysowania grubość stalówki. I tak sobie rozmyślam, że warto byłoby jakieś pióro związane z Danzigiem zanabyć, ale jako żem ignorantka to nie wiem nawet czy kiedykolwiek w Mieście lub okolicach była jakaś wytwórnia wiecznych piór?
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-06-17, 15:48   

Teraz mi się przypomniało. Kiedyś na ebay widziałam jakieś markowe pióro dodatkowo opatrzone znakiem firmowym sklepu M. Stumpf & Sohn. No ale to było tylko pióro związane z Miastem, a nie tutaj wytworzone. Poszło za jakąś niewyobrażalną kwotę (oczywiście jak dla mnie piórowego laika). A o wytwórni piór w mieście nic mi nie wiadomo, co oczywiście nie znaczy, że takowej nie było.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Strach 


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-06-18, 08:18   Re: Pióra wieczne - wytwórnia w Danzigu/okolicach?

pszekliniak napisał/a:
Mam lekkiego hopla na punkcie wiecznych piór. Nie kolekcjonuję żadnych markowych rarytasów, bo to za droga zabawa. Szukam raczej rożnych dziwadeł - ładnych, sentymentalnych itp. Ostatnio po długich poszukiwaniach dorwałam chińskie pióra marki Hero (kto pamięta z podstawówki ;-) ?), bo tylko one mają idealną do rysowania grubość stalówki. I tak sobie rozmyślam, że warto byłoby jakieś pióro związane z Danzigiem zanabyć, ale jako żem ignorantka to nie wiem nawet czy kiedykolwiek w Mieście lub okolicach była jakaś wytwórnia wiecznych piór?


Noooooo a Pelikan ? Budynek przy ul. Braci Lewoniewskich/ Grunwaldzka, napisy pozostały.
Pióro i inne można zanabyć na aukcjach ale ceny ...

Zobacz tu
 
 
pszekliniak 
mgr Kopciografik


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Reichskolonie Danzig
Wysłany: 2008-06-18, 14:38   

No jasne! Wstyd nie wiedzieć :oops: Tyle, ze na pelikana to mnie chyba nie stać :-( zresztą mam już jednego, współczesnego co prawda,ale w tej klasycznej zielono-czarnej oprawie i ze złotą stalówką. Prezent od znajomych Włochów na I Komunie, żeby nie było :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl