Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Grün
2008-06-23, 02:24
Vivat Rzeczypospolita, Vivat Lechia
Autor Wiadomość
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-06-20, 21:21   

Zupełnie nie interesuje mnie piłka nożna,podczas normalnego życia spotkałam się z kibicami Lechii... Naprawdę.. I gdzieś mam Sląsk Wrocław, tam gdzie ja byłam była Lechia Danzig. Nie chciałbys być tam gdzie ja - zapewniam.
Więc: przeze mnie kojarzone, dodam , że jestem czytelmiczką Westdeutscheallgemeinezeitung, która jako zywo z "wyborową" nie ma nic wspólnego....
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-06-20, 21:30   

Nie tylko GW, o tym pisały też tygodniki, portale internetowe.
Mam nadzieję, że jako gdańszczanka nie będę więcej musiała opowiadać grupie nastolatków pilotowanej przez mojego znajomego "co się stało z Neptunem?". Bo taka "przyjemność" mnie spotkała kilka tygodni temu.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-06-20, 21:35   

No coś Ty Fritzek, my jesteśmy chore i zmanipulowane ;) I źle nastawione!
:hihi:
 
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-06-20, 21:41   

Cytat:
No coś Ty Fritzek, my jesteśmy chore i zmanipulowane ;) I źle nastawione!

:)
Ale... Mówiąc poważnie - z wielkim uznaniem odnoszę się do prób powstrzymania chamstwa i bandytyzmu zwiazanego z rozgrywkami piłkarskimi, jednakże pozostaję przy swoim bardzo negatywnym zdaniu o całokształcie zjawiska, w czym utwierdził mnie przed chwilą Matti, pisząc, że przy najpomyślniejszych wiatrach rozwiązanie tej sprawy to kwestia dlugich lat. Powinno być odwrotnie - dostaniecie pieniądze na boisko O ILE się ucywilizujecie jako całość. A nie odwrotnie. Wiem, że wielu spośród kibiców tego czy innego klubu to ludzie normalni. Wielu nie znaczy, że większość. Ale skoro klub chce dostać pieniądze, stadion, czy coś tam, z publicznych środków, powinien przystępować do nich jak do komunii. Oczywiście tak nie będzie, więc wybaczcie Normalni Kibice - ale nowy stadion nie uleczy problemu. A kosztował będzie krocie.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
danziger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 21:41   

Hochstriess napisał/a:
Zupełnie nie interesuje mnie piłka nożna,podczas normalnego życia spotkałam się z kibicami Lechii... Naprawdę.. I gdzieś mam Sląsk Wrocław, tam gdzie ja byłam była Lechia Danzig. Nie chciałbys być tam gdzie ja - zapewniam.

Domyślam się o czym mówisz. Jednak skojarzenie kibic=bandyta nie jest wcale uprawnione. To jest obraz wykreowany przez media. Nie do końca bezpodstawnie, bo owszem - wielu jest bandytów wśród kibiców, ale podobnie wielu jest bandytów wśród uczniów szkół średnich - czy wobec tego każdy uczeń to bandyta?
Piszesz, że spotkałaś "kibiców" i było nieprzyjemnie - rozumiem to - ale widzisz - ja też parę razy miałem na ulicy nieprzyjemne sytuacje, ale tak się jakoś składa, że ani razu nie chodziło o kiboli (a przepraszam raz chodziło - o kiboli Arki konkretnie - ale to były dwa 10(?) letnie chłystki, więc sytuacja była raczej humorystyczna niż groźna).
Za to raz o mały włos nie zostałem skrojony przez "metali" (a sam się za takiego swego czasu uważałem, metal uwielbiam zresztą do dziś), ale przez to nie twierdzę, że "metale" to bandyci - jak Giertych w swoich propagandówkach. BTW - wówczas uratowałem się dzięki... kibicom Lechii :-)
Znam wielu kibiców Lechii - to są normalni, spokojni ludzie. O wielu z nich w ogóle nie pomyślałbyś, że mogą być kibicami gdybyś ich zobaczyła - bo nie są łysymi karkami i nie noszą szalików na co dzień...
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-20, 22:01   

Grün napisał/a:
Cytat:
No coś Ty Fritzek, my jesteśmy chore i zmanipulowane ;) I źle nastawione!

:)
Ale... Mówiąc poważnie - z wielkim uznaniem odnoszę się do prób powstrzymania chamstwa i bandytyzmu zwiazanego z rozgrywkami piłkarskimi, jednakże pozostaję przy swoim bardzo negatywnym zdaniu o całokształcie zjawiska, w czym utwierdził mnie przed chwilą Matti, pisząc, że przy najpomyślniejszych wiatrach rozwiązanie tej sprawy to kwestia dlugich lat. Powinno być odwrotnie - dostaniecie pieniądze na boisko O ILE się ucywilizujecie jako całość. A nie odwrotnie. Wiem, że wielu spośród kibiców tego czy innego klubu to ludzie normalni. Wielu nie znaczy, że większość. Ale skoro klub chce dostać pieniądze, stadion, czy coś tam, z publicznych środków, powinien przystępować do nich jak do komunii. Oczywiście tak nie będzie, więc wybaczcie Normalni Kibice - ale nowy stadion nie uleczy problemu. A kosztował będzie krocie.

W tym konkretnym przypadku słowo wiele oznacza większość...
 
 
stamp
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 22:02   

Witam wszystkich serdecznie :-)
Grün napisał/a:
Pytam więc po raz kolejny - co kibice Lechii robią, żeby zlikwidować bandyckie dzialania tych nielicznych jednostek, która przed i po meczach dewastuje okolice i zagraża ludziom?


Kiedyś dzwoniłem na policję, straż miejską ale wobec braku zainteresowania (nie tylko w tym względzie) dałem sobie spokój :-P


Polska piłka nożna to jeden wielki problem. Państwo nie potrafi, nie może , nie chce nad tym zapanować. Myślę że dopiero w momencie gdy pojawią się poważni inwestorzy (może) którzy pragną stworzyć prawdziwe, profesjonalne kluby piłkarskie, to wtedy, jeśli państwo wesprze ich działania możemy liczyć na zrobienie porządku w tym względzie. :!:
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-06-20, 22:02   

Danziger, ja nie mogłam ich pomylić., no chyba że z kibicami Werder Bremen ... ;-)
A tam gdzie byłam ja i kibice Lechii naprawdę nikt nie chicałbybyć. Uwierz mi.
Skojarzenie kibic=bandyta nie jest poprawne, ale niestety w ełni uzasadnione. Niestety, jdna jaskółka wiosny nie czyni, natomiast cała banda - owszem.
Ja rozumiem,że są ludzie dla których Lechia to po prostu klub sportowy... Ale to mniejszość...
 
 
 
danziger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 22:54   

Hochstriess napisał/a:
Danziger, ja nie mogłam ich pomylić., no chyba że z kibicami Werder Bremen ... ;-)
A tam gdzie byłam ja i kibice Lechii naprawdę nikt nie chicałbybyć. Uwierz mi.

:roll:
Przeczytaj jeszcze raz, powoli i uważnie to co napisałem wcześniej.
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-06-20, 23:09   

Czytałam i mimo to...
 
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-21, 08:52   

Hochstriess napisał/a:
Danziger, ja nie mogłam ich pomylić., no chyba że z kibicami Werder Bremen ... ;-)
A tam gdzie byłam ja i kibice Lechii naprawdę nikt nie chicałbybyć. Uwierz mi.
Skojarzenie kibic=bandyta nie jest poprawne, ale niestety w ełni uzasadnione. Niestety, jdna jaskółka wiosny nie czyni, natomiast cała banda - owszem.
Ja rozumiem,że są ludzie dla których Lechia to po prostu klub sportowy... Ale to mniejszość...

Niestety to zdanie jest zdecydowanie nieprawdziwe: Ludzie dla których Lechia to klub sportowy stanowią większość w Danzigu.
 
 
Strach 


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-06-21, 16:02   

A udowodnij to :hihi:
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-22, 08:16   

Strach napisał/a:
A udowodnij to :hihi:

Każdy mecz w sezonach: 1984 - 2008. Teraz Ty udowodnij, że jest inaczej...
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-06-22, 09:19   

Moment moment - co to znaczy?
Szafujesz większościami i mniejszościami - udowodnij swoje słowa jeśli możesz.
"Każdy mecz... itd" to nie jest dowód - to w ogóle nic nie jest. Mogę się domyślać co chciałeś powiedzieć, ale pytanie było konkretne jak rozwalony przystanek ZKM - odpowiedz równie konkretnie.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-22, 09:28   

Pytanie było konkretne: odpowiedź też, na każdym meczu w tych latach większość kibiców stanowili ludzie którym zależy na dobru Lechii. Ciekawe w jaki sposób Strach udowodni że było inaczej? A jeśli chodzi o szafowanie większościami i mniejszościami to nie ja zacząłem kwestię, kto ma większość...
Bardzo proszę więc o udowodnienie przez Hochstriess, że większość kibiców Lechii to ludzie którym nie zależy na Lechii tylko na szarganiu jej imienia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl