Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Węzły komunikacyjne Gdańska.
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-04-27, 20:24   

Przekazuję zaproszenie.

Komitet Inicjatyw Lokalnych WRZESZCZ oraz Portal WRZESZCZ.info.pl zapraszają na
spotkanie informacyjne dla mieszkańców o planowanej przebudowie ulicy Słowackiego.

28 kwietnia 2009 (wtorek) o godz. 18.00, byłe Kino ZAWISZA
w Klubie Garnizonowym przy ul. Słowackiego 3 we Wrzeszczu

Projekt Trasy Słowackiego przedstawi inż. Jan Kosiedowski, Prezes Biura Projektów Budownictwa Komunalnego S.A.
O założeniach realizacji inwestycji poinformuje przedstawiciel Zarządu Spółki Danzigie Inwestycje Komunalne Euro 2012 (Romuald Nietupski bądź p. Wojciechowski).


Więcej informacji: http://www.wrzeszcz.info.pl/page.php?id=585



W 2009 r. rusza od lat oczekiwana modernizacja ulicy Słowackiego we Wrzeszczu, a dokładnie na terenie Strzyży Górnej. Wraz z wejściem buldożerów staniemy się świadkami zmian krajobrazu, znikną na zawsze ostatnie ślady niegdyś ważnego ośrodka gospodarczego nad Strzyżą.

Chcemy przypomnieć, że krajobraz nie jest dziełem jednego, a wielu pokoleń. Jest dobrem wspólnym, a decyzje, które go zmieniają, wymagają szczególnej odpowiedzialności i społecznej akceptacji. Modernizacja Słowackiego przebiega przez cały północny Wrzeszcz, dotyczy bezpośrednio co najmniej połowy mieszkańców naszej dzielnicy. Liczymy, że w trakcie spotkania dowiemy się od odpowiedzialnych za budowę urzędników i planistów, jak będzie przebiegała modernizacja Słowackiego. Kiedy ruszy budowa, co czeka wrzeszczan mieszkających na jej szlaku, na jakie uciążliwości mamy się przygotować, jak zabezpieczyć nasze domy.

Trasa Słowackiego nie powstaje jedynie na Euro 2012, to niezbędny krok cywilizacyjny dla gdańszczan na następne półwiecze. Mieszkańcy są świadomi społecznej wagi tej inwestycji. Do jej sprawnej realizacji potrzeba jednak przychylności wrzeszczan, którą najlepiej budować dzięki rzetelnej informacji, komunikacji i życzliwej współpracy z mieszkańcami.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Bynio50 
wiarus


Wiek: 74
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 462
Skąd: Gdańsk /Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2009-04-28, 11:10   

Panie i panowie focić ,focić i fotografować :flaga:
_________________
Ile głów ludzi,tyle zdań.
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-04-28, 22:53   

No to tak.
Pokazano gotowy plan II i III etapu budowy.
Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele GIKE 2012 pan Wojnarowski i Biura Projektów Budownictwa Komunalnego pan Kosiedowski. Nie było nikogo z Miasta.
Panowie przesympatyczni, ale konkretów nie było.
Spora część ludzi nie uzyskała odpowiedzi na swoje pytania. Pytano o zabezpieczenie domów sąsiadujących z tymi do wyburzenia ( Grunwaldzka 156), o ściezki rowerowe i komunikację poprzeczną (niestety Nowa Słowackiego powtórzy manewr Podwala Przedmiejskiego), o brak konsultacji z mieszkańcami, o Strzyżę i pomysły na nią, o tereny zielone, o likwidację zieleni i przestrzeni publicznej i ewentualne zadośćuczynienie mieszkańcom, o starodrzew, koszary i dwa zagrożone budynki. Chodzi o Prinzess Viktorię i willę na rogu Słowackiego i Obywatelskiej. Oba budynki zostaną, ale nowa ulica będzie przechodziła im prawie po nogach. Nie wiem jak zostaną zabezpieczone, czym i jak zabudowane. W okolicach szkoły na Obywatelskiej, a więc i willi ma byc przejście podziemne.
Przejść podziemnych ma byc trzy: Kilińskiego, Reymonta i Obywatelska. Zapewniano, że pomimo braku świateł, tuneli podziemnych Nowa nie będzie drogą szybkiego ruchu, że będzie miała "zwykłe" miejskie ograniczenie prędkości. Pożyjemy - zobaczymy.
Spotkanie fajnie zorganizowane.
Tyle ode mnie, starałam się bez emocji, chociaż temat jest mi bardzo, bardzo bliski i budzi ogromne emocje.

DSC09612.JPG
Plik ściągnięto 30016 raz(y) 49,27 KB

DSC09611.JPG
Plik ściągnięto 30016 raz(y) 44,89 KB

DSC09607.JPG
Plik ściągnięto 30016 raz(y) 45,36 KB

DSC09606.JPG
Plik ściągnięto 30016 raz(y) 55,81 KB

DSC09605.JPG
Plik ściągnięto 30016 raz(y) 51,09 KB

 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-04-28, 22:55   

Cd

DSC09617.JPG
Plik ściągnięto 30008 raz(y) 40,88 KB

DSC09616.JPG
Plik ściągnięto 30008 raz(y) 42,35 KB

DSC09615.JPG
Plik ściągnięto 30008 raz(y) 36,2 KB

DSC09614.JPG
Plik ściągnięto 30008 raz(y) 39,79 KB

DSC09613.JPG
Plik ściągnięto 30008 raz(y) 34,99 KB

 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-04-28, 22:56   

I ostatnie
Więcej informacji, może nawet zapis spotkania będzie na wrzeszcz.info.pl

DSC09618.JPG
Plik ściągnięto 30005 raz(y) 40,04 KB

 
 
 
DARKER 


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Urbs Gydannyzc
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2009-05-15, 00:49   Węzły komunikacyjne Danziga.

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat bo po prostu szlag mnie trafia jak jeżdżę drogami naszego ukochanego miasta. Codziennie poruszam się starą trasa WZ ( od ul. Jabłoniowej ). Chcąc nie chcąc wszyscy musimy jechać po drodze która nie przypomina już sera szwajcarskiego tylko patelnię grillową. Drogą bezkarnie od pobliskiego terenu budowy jeździ sobie ciężki sprzęt budowlany. Ale co tam, kierowcy sobie poradzą przecież to odcinek dosłownie 500 metrowy. Ale że tym ciągiem komunikacyjnym przejeżdża kilkanaście tysięcy pojazdów dziennie tego jakoś już nikt nie widzi ( albo nie chce widzieć ).
Obserwuje też przebudowę ulicy Łostowickiej. Dlaczego znowu korzysta się z niezbyt sprawdzonego pomysły aby droga dwujezdniowa w mieście nagle zwężała się do jedno jezdniowej. W taki sposób spowoduje to, że na skrzyżowaniu ulic Łostowicka i Kartuska w dalszym ciągu będą korki ( i kto wie czy nie większe ? ). Przebudowa usprawni ruch tylko w górnej partii jezdni przy skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej ( oczywiście przy warunku ze w końcu powstanie tam długo oczekiwany "ślimak" ).
Tak bardzo liczyłem na nową nawierzchnię ul. Grunwaldzkiej. Wystarczyły pierwsze deszczowe dni w które wybrałem się do Multikina. Na wysokości tego obiektu jest tak "równo" położona nowa nawierzchnia że powstają spore jeziorka. Ciekawe czy odbierający tą robotę zwróci na to uwagę? Według mnie jest to zwykła fuszerka.
Kolejny "powiew nowoczesności" to nowa trasa WZ. Droga ładna, dwujezdniowa która zamiast łączyć i ułatwiać, na razie dzieli i utrudnia. Czemu? Ano po pierwsze - nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - dlaczego nie rozbudowano w pierwszej kolejności odcinka łączącego Kartuską z Obwodnicą Danzigą? Przecież w ten sposób Kartuska zostałaby odciążona z korków przynajmniej w jej górnej części ( czyli od wysokości Auchan ). Ruch byłby bardziej płynny i na wysokości obwodnicy nie byłoby kilometrowych korków. Ale co tam u nas w Polsce jest zwyczaj że wszystko robi się na opak. Czyli postąpiono na odwrót. Połączono w pierwszej kolejności Armii Krajowej z ul. Kartuską. Skutek? Mega korki od wysokości Jasienia do samego Auchan. Na potwierdzenie moich słów podam taki eksperyment. Co się dzieje jak z dwóch rur wodę wpuści się do jednej rury o tej samej przepustowości? Odpowiedź jest prosta - woda zacznie się piętrzyć i rozlewać na boki. Poza tym jak to jest że taka niby piękna droga dzieli dzielnice Danziga? Przy obu jezdniach nie ma chodników, ścieżek rowerowych, czy chociażby jakiegoś dojścia od wysokości Jasienia na cmentarz łostowicki. Pytanie moje wyolbrzymia jeszcze fakt że między dwoma jezdniami jest ok. 50 metrów wolnej przestrzeni!!!! Przecież to nie jest autostrada ani droga ekspresowa!!! Chcąc dojść na pieszo lub podjechać rowerem z Jasienia na Chełm muszę zrobić spory objazd. To znaczy Kartuską w dół i potem do góry Łostowicką. Absurd!!! Poza tym ciekawostką jest tutaj fakt że na Kartuskiej ( odcinek łączący Jasień ze skrzyżowaniem z ul. Łostowicką ) nie ma żadnej ścieżki rowerowej czy tez chodnika ( jest owszem ale nie na całej długości tego odcinka ). Chwała Panu Towarzyszowi Gierkowi za czasów którego ponoć zaprojektowano Trasę WZ i Estakadę Kwiatkowskiego. Plany na pewno były szczytne ale całkowicie nie pasują do realiów dzisiejszych wielkich aglomeracji miejskich ( na Estakadzie tez jest brak chodników czy czegokolwiek ).
Kolejną zagadką jest nasz piękny wiszący most. Mnóstwo pieniędzy wyrzuconych w błoto. I co z tego ze jest on ładny i reprezentacyjny jak całkowicie jest niewykorzystany ( z tego co wiem plany Trasy Sucharskiego legły w gruzach ) a ruch na nim jest mały?
No i na koniec wisienka na torcie - czyli ul. Słowackiego. Sytuacja podobna do Trasy WZ. Kończą się dwie jezdnie i......... ( nie wpiszę więcej kropek bo zrobi się prawdziwy korek:-) ). Jakżeż jest trudno wybudować tą druga jezdnię! Za to trzy fotoradary postawiono w ciągu jednego dnia. Owszem też jestem za bezpieczeństwem bo wariatów na naszych drogach nie brakuje. Ale skupmy się wpierw na tym co najważniejsze - czyli usprawnieniu ruchu komunikacyjnego w Danzigu. I to ma być główny trakt komunikacyjny kibiców przyjezdnych na Euro? Troszkę się zdziwią ci kibice jak z lotniska do Baltic Areny będą jechać półtorej godziny.
Przykładów można mnożyć jeszcze wiele : genialne skrzyżowanie na Morenie czy tez w centrum przy Okopowej. Włodarze mówią i piszą ze to wszystko przez ciocię komunę. Po części na pewno tak, ale błędy ostatnich lat czy też błędy popełniane teraz należą do obecnych dygnitarzy. Ja mam w dalszym ciągu wątpliwość czy to czego nie zbudowano w ciągu ostatnich 20 lat zdążymy zbudować w ciągu niespełna trzech????????
Acha jeszcze jedno. Na Jasieniu - dokładnie na ul. A. Gabrysiak znajduje się "szczyt" polskiej myśli inżynierskiej jeżeli chodzi o budowę dróg. Pozwolę sobie zrobić zdjęcia i umieszczę je na naszym portalu. Wszyscy pobliscy mieszkańcy mają z tego niezłą bekę ( no i kłopot, bo nie maja jak dojść do najbliższego sklepu a już nie wspomnę o dzieciach chodzących do szkół ). Otóż nad nowym odcinkiem Trasy WZ jest ładny most, na którym to moście jest kawałek 100 metrowej ładnej nowej jezdni, która na końcach mostu.......no właśnie i tu nie wiem jakiego słowa użyć ( czy zaczyna, kończy, czy może lepiej zapada się w otchłań...a do tego dziwnie się zwęża:-) ). Zrobię parę zdjęć i umieszczę na portalu - pośmiejemy się razem.
Czekam tez na Wasze opinie w sprawie dróg naszej aglomeracji. Rozpisałem się troszkę bo zjechałem kawał Europy i kawałeczek :-) świata też i wiem jakie są rozwiązania komunikacyjne w innych krajach ( piszę tu o rozwiniętych krajach bo jeszcze gorsze tez są ale do takich raczej się nie przyrównujmy ). I tu wcale nie potrzeba czasami mega kasy tylko troszkę pomyślunku. Pozdrowionka.
_________________
Nec Temere Nec Timide
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-05-15, 08:46   

Szczytem mysli technicznej inzynierskiej w drogownictwie jest, moim zdaniem, rozwiązanie skrzyżowania pod wiaduktem Jana Pawła II i Rzeczpospolitej ( to z betonowymi filarami i podwójnym stopem) ;-)

Końcówkę trasy WZ zostawię bez komentarza. Wyobraź sobie tylko, że musiałam wytłumaczyć obcokrajowcom...

A sprawa Słowackiego jest mi bardzo, bardzo bliska i o niej bez emocji nie potrafię. Szkoda, że wszystko będzie robione na hurra. Sytuacja (Twoja, rowerowa czy piesza) powtórzy się niestety.
 
 
 
fraglesi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-15, 09:14   

a gdyby tak zamiast budować stadion i ECS, pieniądze przeznaczono na drogi...
hmmm... to jakby by było? :lol:
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-05-15, 09:23   

Nie myślę o tym, ponieważ bardzo lubię i szanuję siebie oraz swoje zdrowie.
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-05-15, 11:01   

Wy smutasy i mazgaje! Nic tylko jęczą i jęczą. A Biuro Rozwoju Danziga (jednostka UM) właśnie bada grupę 5000 obywateli pod kątem "satysfakcji z komunikacji". I zobaczycie jaki będzie raport i kto ma rację.

miasto001.jpg
Plik ściągnięto 29986 raz(y) 86,46 KB

_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-05-15, 11:12   

:hihi:
 
 
 
DARKER 


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Urbs Gydannyzc
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2009-05-15, 22:29   

fritzek napisał/a:
Wy smutasy i mazgaje! Nic tylko jęczą i jęczą. A Biuro Rozwoju Danziga (jednostka UM) właśnie bada grupę 5000 obywateli pod kątem "satysfakcji z komunikacji". I zobaczycie jaki będzie raport i kto ma rację.
- tak przedwczoraj policjant zatrzymał mnie do kontroli na obwodnicy danzigiej i poprosił mnie abym stanął obok pewnego pana który zadał mi kilka pytań - "Czy często Pan jeździ obwodnicą?" - odpowiedziałem ze tak. Pytanie drugie - "Czy dzisiaj będzie Pan jeszcze jechał ta drogą?" - odpowiedziałem ze nie. Pytanie trzecie - "Skąd Pan Jedzie?" - odpowiedziałem ze z domu. I to wszystko. Pan zapisał sobie jeszcze mój numer rejestracyjny. Pewnie potem napiszą ze wszystko jest ok. To takie polskie naginanie opinii publicznej dla potrzeb obecnych władz. Ale ten pan zadający pytania nie raczył zapytać mnie Mazgaja:-) co myślę o danzigich drogach - bo wtedy to bym mu wygarnął ( ciekawe czy by to zapisał? ).
Hochstriess napisał/a:
zczytem mysli technicznej inzynierskiej w drogownictwie jest, moim zdaniem, rozwiązanie skrzyżowania pod wiaduktem Jana Pawła II i Rzeczpospolitej ( to z betonowymi filarami i podwójnym stopem) ;-)
- ha, ha no fakt. Na pobliskim Przymorzu mieszkałem ponad 30 lat i te skrzyżowanie jest bliskie mojemu sercu ( czy raczej nerwom:-) ) No co? Stajesz na stopie, patrzysz w prawo, czy w lewo i widzisz.....betonowe przęsła podtrzymujące most. Przecież one są takie ładne...amerykanskie:-):-):-)
_________________
Nec Temere Nec Timide
 
 
DARKER 


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Urbs Gydannyzc
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2009-05-15, 22:43   

Hochstriess napisał/a:
A sprawa Słowackiego jest mi bardzo, bardzo bliska i o niej bez emocji nie potrafię. Szkoda, że wszystko będzie robione na hurra. Sytuacja (Twoja, rowerowa czy piesza) powtórzy się niestety.
- no właśnie napisz co z tą Słowackiego bo często tam tez jeżdżę.
_________________
Nec Temere Nec Timide
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-05-16, 07:09   

Wieeeesz, tak dokładnie to nikt nic nie wie. Byłam na pierwszym i ostatnim zarazem spotkaniu z mieszkańcami, widziałam plany, nic poza tym się nie dowiedziałam. Jedno jest pewne : będzie powtórzony casus Podwala Przedmiejskiego z tym, że ekranów będzie więcej. W centrum Miasta. Pisałam o tym w innym wątku, linka poszukam póżniej.
Priorytetem jest dojazd kibiców na Euro 2012. Innych nie ma.
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-05-16, 07:45   

Tutaj link
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl