Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stefan Chwin - Dolina Radości
Autor Wiadomość
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2009-03-15, 01:57   

Złe forum nie dlatego, że rozmawia i że krytykuje, tylko dlatego, że rozmawia o osobach, zamiast o problemach i że krytykuje osoby, zamiast przedmioty rozmów.
Nie ma ekipy Akademii w sprawie pisania recenzji. Recenzję może napisać każdy.
A jakich to argumentów niby mi brak? Nie podałem argumentów, czy zbyt skomplikowanym językiem je napisałem? Znowu robisz wycieczki osobiste. Oj nie ładnie, Panie Admin. Polecam Łk 6, 41 w kontekście działalności Administracji w ostatnich dniach.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
fraglesi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 20:33   

potwierdza się stare przysłowie: "De gustibus non est disputandum" – o smakach/gustach się nie dyskutuje.

W przypadku książki o tematyce np. naukowej, technicznej, można pokusić się o w miarę obiektywną recenzję. Im materia delikatniejszam, bliższa sztuce, tym recenzja będzie trudniejsza, subiektywniejsza.

Recenzję pani profesor przeczytałem. No cóż, Chwin nie jest łatwym autorem. Jednym się spodoba, innym nie. Ja osobiście go lubię i czytałem wszystkie jego książki. Dolina spodobała mi się najbardziej. Rzadko kiedy mam niedosyt po przeczytaniu jakiejś pozycji a przyznam się, że czytam dużo, ostatnio głównie polską literaturę piękną. Przyznam jednak, że dwie jego książki nie podobały mi sie za bardzo: Żona prezydenta i historia pewnego żartu.

W jego książkach jest taka trudno uchwytna poetyka. Podobna do tej, którą potrafi wyczarować Huelle czy bsolutny mistrz: Hrabal. Ktoś kto liczy na lekturę łatwą, logiczną i przyjemną zawiedzie się.

A że pani profesor młoda? fajnie być młodym! :-D
Aczkolwiek (wiem to po sobie) człowiek w młodym wieku ma większą skłonność do krytykowania. Na szczęście z czasem się dziadzieje i nabiera dystansu :hihi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl