Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2012 w Gdańsku
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-02-26, 16:42   EURO 2012 w Danzigu

EURO 2012 w Danzigu.

Myślę, że temat z dnia na dzień będzie nas mocniej dotykał.
Pora więc zalożyć wątek poświęcony temu wydarzeniu i jego spodziewanym konsekwencjom dla miasta i regionu.

Po obejrzeniu ostatniego klipu z (nową muzyka budujaca napięcie) omal nie zechciałem dołączyć do Galerii Uśmiechniętych Budowniczych Stadionu .



19423_3.jpg
mmtrojmiasto.pl
Plik ściągnięto 35354 raz(y) 32,68 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Kuglow 
Szatan zjada


Pomógł: 12 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 804
Skąd: Marienburg
Wysłany: 2009-02-26, 16:53   

Nic tak nie potrafi mnie wzruszyć,jak ta galeria uśmiechniętych budowniczych stadionu.Przypominają mi się wtedy lata czynów społecznych,stachanowców i bohaterów ludu pracującego miast i wsi,którzy nierzadko potrafili przekraczać nawet 300% normy w rytm znanej pieśni "Budujemy nowy dom,jeszcze jeden nowy dom..."!! :hihi: :mrgreen: Tak na marginesie,to spiję dziś browara bo to mój 50 post na tym forumie :brawo: :flaga: :mrgreen:
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-02-26, 17:03   

Metryczka inwestycji ze strony www.euro.danzig.pl :

Miasto: Danzig
Klub: KS Lechia Danzig
Pojemność: 44 000 widzów
Wymiary: 227 x 197 x 45 metrów
Powierzchnia: 33,9 ha wraz z otoczeniem
Projekt: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky
Czas budowy: 2008 - 2010
Koszt: 623 mln zł
UEFA EURO 2012: w ramach rozgrywek odbędą się tu 3 mecze grupowe i 1 mecz ćwierćfinałowy
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Magrat 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2009-02-26, 17:04   

pan na największym zdjęciu wygląda jak by wcześniej niejednego browarka spił
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2009-02-26, 17:41   

villaoliva napisał/a:
Koszt: 623 mln zł

Tu zawiera się odpowiedź na wiele pytań typu: dlaczego w Danzigu nie ma...
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-02-26, 17:55   

To jest przewidziany koszt samej budowy stadionu. Nie są w tym ujęte koszta "poboczne".
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-02-26, 19:27   

Witam serdecznie wszystkich euro2012sceptyków. Tak się zastanawiam, czy widzicie JAKIEKOLWIEK pozytywne aspekty tego, że w Danzigu będzie stadion na Mistrzostwa Europy...
_________________
 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2009-02-26, 20:15   

Dobrze, że w czasach, kiedy rada Danziga fundowała sobie luksusową bogato zdobioną i z przepychem wyposażoną siedzibę (znana dziś jako Ratusz Głównego Miasta), albo wydawała miejskie pieniądze na budowy i przebudowy drogich i przeładowanych ozdobami obiektów w rodzaju Dworu Artusa albo Wielkiej Zbrojowni, albo gdy za pieniądze podatników szykowało siedzibę dla królów w Zielonej Bramie (z której królowie jednakowoż nie korzystali), płaciła potężne pieniądze za projekta architektów, nie było demokracji i forów internetowych. Bo diabli wiedzą, czy wtedy pieniądze nie zostałyby wydane pożyteczniej... Cieszyć się też należy, że w Polsce połowy XX wieku nie było demokracji ani forów internetowych, bo odbudowa Głównego Miasta - jako absolutnie antyspołeczna nie zostałaby dokonana, bo przecież wtedy naprawdę były dużo pilniejsze potrzeby do zrealizowania po zniszczeniach wojennych. I dzisiaj w miejscu Głównego Miasta mielibyśmy osiedle czteropiętrowych bloków na przemian z 10-piętrowymi wieżowcami.

No chyba, że wtedy w Mieście nie było żadnej biedoty, która żyła w ubóstwie w koszmarnych warunkach, wszystkie ulice i chodniki były utwardzone i równiutkie, a Miasto utrzymywało dla mieszkańców (zależnie od epoki) doskonale funkcjonującą stałą komunikację dyliżansową i wodną, lub autobusowo-tramwajowo-kolejowo-wodną. A wspomniane przeze mnie wyżej inwestycje były finansowane wyłącznie z nadwyżek budżetowych, z którymi juz nie było wiadomo co zrobić...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-02-26, 21:05   

Jacko napisał/a:
Tak się zastanawiam, czy widzicie JAKIEKOLWIEK pozytywne aspekty tego, że w Danzigu będzie stadion na Mistrzostwa Europy...


Żadnych, Jacko. Żadnych.
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-02-26, 21:14   

Jagst!

Wybacz, ale to co serwujesz to jest czcza demagogia. Sięgająca o dziesiątki i setki lat wstecz.

Mnie interesuje to, na co są wydawane pieniądze z podatków i z funduszy unijnych. Tu i teraz. I to, za co będziemy wszyscy płacili do końca naszego żywota, i nasi zstępni żyjący w tym Mieście.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2009-02-26, 21:14   

Jagst, bardzo dobrze powiedziane (napisane) a nie tam żadna demagogia :brawo: W ten sam sposób można by podsumować dyskusję na temat pomnika Kazimierza Jagiellończyka ;-)
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2009-02-26, 21:27   

fritzek napisał/a:
Wybacz, ale to co serwujesz to jest czcza demagogia.

I nawzajem. :mrgreen:

No ale proszę bardzo, może ktoś mi udowodni, że nie mam racji pisząc tę moją czczą demagogię. Słucham. Czyżby chodziło o to, że pieniądze podatników setki i dziesiątki lat temu można było wydawać według uznania władz bez pytania podatników o zgodę? No można było, ba, coś mi mówi, że ówcześni podatnicy woleliby, żeby ich pieniądze wydawano na świadczenia socjalne w szerokim tego słowa rozumieniu, a nie na wykwintne budowle i luksusy dla wybrańców, za które owi podatnicy musieli płacić do końca swojego żywota....
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-02-26, 21:37   

Hochstriess napisał/a:
Żadnych, Jacko. Żadnych.
Dziękuję bardzo za szczerą odpowiedź (która mnie oczywiście wcale nie zdziwiła).

Niech no tylko zobaczę któregoś/którąś z Was na jakimkolwiek meczu !!! Lub chociaż na parkingu !!! :evil:
_________________
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-02-26, 21:45   

Jacko napisał/a:

Niech no tylko zobaczę któregoś/którąś z Was na jakimkolwiek meczu !!! Lub chociaż na parkingu !!! :evil:

To?

Proponuję wyhamować trochę z emocjami.
fritzek
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
Ostatnio zmieniony przez fritzek 2009-02-26, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotr A. 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 72
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-26, 21:48   

Dodam do tego swoje trzy grosze. Można dyskutować na temat celowości takiej imprezy w Danzigu. Myślę że racja jest po obu stronach. To oczywiste. Natomiast może ktoś mi powie, dlaczego Biuro Organizacyjne tej imprezy umieszczono na ul. Długiej? Nie było tańszych/skromniejszych lokalizacji? To za nasze pieniądze !!! Jakoś sobie nie przypominam żeby ktoś pytał mnie o zdanie, może Was? Być może jest taki trend? Jest Izba Skarbowa, może być biuro org. Kto następny? Może Dyrekcja Dróg i Autostrad, albo firma budowlana odpowiedzialna za remont pasa startowego na Zaspie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl