Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tramwajowe nowości
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-01-16, 12:11   Tramwajowe nowości

Torowiska tramwajowe będą jak nowe

Cytat:
W Danzigu powracają remonty torowisk tramwajowych. Tym razem wymienione zostaną zniszczone tory na Siedlce oraz na Zaspie i Przymorzu, a także w Nowym Porcie i Brzeźnie. Remontu doczeka się betonowa kładka na Zaspie.

Największe zmiany czekają centrum Danziga. Ulica Nowe Ogrody, przy której znajduje się m.in. danzigi magistrat, doczeka się nowej nawierzchni. Wymianie ulegnie nie tylko samo torowisko tramwajowe, ale także nawierzchnia jezdni oraz chodniki. Pojawią się stylizowane lampy i słupy trakcyjne.

Na Siedlcach wzdłuż ul. Kartuskiej korekcie ulegnie położenie torowiska. Zmniejszy się odległość między torami jazdy, dzięki czemu będzie więcej miejsca na przystanki. Ze środka torowiska zostaną usunięte słupy trakcyjne i przeniesione na jego pobocze - tak jak na al. Zwycięstwa lub ul. Pomorskiej. Na razie nie będzie remontowana pętla na Siedlcach, która poczeka na budowę linii tramwajowej na Morenę. Wtedy na Siedlcach powstanie węzeł przesiadkowy tramwaj - autobus, podobny do tego na Chełmie.

Po raz kolejny utrudnienia związane z przebudową torowiska odczują mieszkańcy Zaspy i Przymorza. Roboty obejmą odcinek od ul. Hynka , aż po skrzyżowanie z ul. Pomorską . Wymienione zostaną szyny pomiędzy przystankami, czego nie zrobiono podczas wcześniejszych remontów tej trasy. Prace pominą pętlę na Zaspie, która została wyremontowana na przełomie 2006 i 2007 roku.

Tym razem prace będą mniej dokuczliwe dla pasażerów, ponieważ trasę będą wahadłowo obsługiwać dwukierunkowe "Dortmundy". Będą one kursować od centrum Danziga do przystanku na skrzyżowaniu al. Legionów z ul. Kościuszki .

Największe zmiany czekają wiadukt nad pasem startowym na Zaspie, który zyska sześć wind. Wyremontowana zostanie także płyta nośna nad peronami oraz torowiskiem tramwajowym. Odnowiony zostanie także przystanek tramwajowy.

Rozpoczęcie tych remontów planuje się na drugą połowę roku.

Również Brzeźno i nieco zapomniany inwestycyjnie Nowy Port doczeka się wymiany szyn. Na ul. Krasickiego pojawią się nowe torowiska, przystanki tramwajowe, a także zlokalizowane bezpośrednio przy nich - przystanki autobusowe. Szyny wymienione zostaną również na wiadukcie nad torami kolejowymi, a także na rozjeździe torowym pomiędzy ulicami Danzigą, Mazurską oraz Krasickiego .

W Nowym Porcie wymianie ulegnie torowisko na ulicach: Rybołowców , Wolności (od Rybołowców do Marynarki Polskiej) oraz Strajku Dokerów . Na pierwszej z ulic przesunięte zostanie także torowisko na prawą część jezdni. Powstanie nowy rozjazd z ul. Wolności w Marynarki Polskiej, co w efekcie ma doprowadzić do zawracania wszystkich tramwajów w Nowym Porcie poprzez tzw. dużą pętle. Mała pętla będzie służyć jedynie do wyjazdu tramwajów z zajezdni.

Prace w Brzeźnie i Nowym Porcie rozpoczną się nie wcześniej niż za rok.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-16, 12:43   

Wymienią i naprawią torowisko na wiadukcie pomiędzy Warzywodem a Brzeźnem. No nie wierzę...Taką atrakcję zlikwidują :hihi:
Zastanawia mnie po co ma zostać przeniesione torowisko na prawą stronę jezdni na ul. Rybołowców :?:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2009-01-16, 12:55   

fritzek napisał/a:
Zastanawia mnie po co ma zostać przeniesione torowisko na prawą stronę jezdni na ul. Rybołowców :?:

A czy na ulicy Rybołowców jest dopuszczony ruch samochodowy? I czy ona jest jednokierunkowa?
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-16, 13:06   

Jagst napisał/a:
fritzek napisał/a:
Zastanawia mnie po co ma zostać przeniesione torowisko na prawą stronę jezdni na ul. Rybołowców :?:

A czy na ulicy Rybołowców jest dopuszczony ruch samochodowy? I czy ona jest jednokierunkowa?


Jest ruch samochodowy. W 1/3 na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Oliwską i Na Zaspę dwukierunkowy. Na pozostałej części od Na Zaspę do Wolności jednokierunkowy.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Henio 
Aspirant BeHaPe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2009-01-16, 13:08   

fritzek napisał/a:

Zastanawia mnie po co ma zostać przeniesione torowisko na prawą stronę jezdni na ul. Rybołowców :?:

Obecnie gdy tramwaj stoi na przystanku stoją również auta za nim. Gdy będzie jechał przy chodniku to będzie bezpieczniej dla wysiadających (o ile nie wtargną na jezdnię , by przejść na drugą stronę.
 
 
renekk 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 934
Skąd: Orunia
Wysłany: 2009-01-16, 13:09   

fritzek napisał/a:
Zastanawia mnie po co ma zostać przeniesione torowisko na prawą stronę jezdni na ul. Rybołowców

Prawdopodobnie z dwóch powodów: dla poprawy bezpieczeństwa pasażerów na przystanku i dla wpisania większego promienia lewego łuku (w torze skręcającym w lewo z Oliwskiej w Rybołowców).
_________________

 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-16, 13:10   

Henio napisał/a:
fritzek napisał/a:

Zastanawia mnie po co ma zostać przeniesione torowisko na prawą stronę jezdni na ul. Rybołowców :?:

Obecnie gdy tramwaj stoi na przystanku stoją również auta za nim. Gdy będzie jechał przy chodniku to będzie bezpieczniej dla wysiadających (o ile nie wtargną na jezdnię , by przejść na drugą stronę.


No tam jest takie natężenie ruchu, że tworzy to kilometrowe korki ;-)
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Henio 
Aspirant BeHaPe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2009-01-16, 13:19   

Kilka lat temu na przystanku Oliwska / Kasztanowa ,podczas wysiadania pasażerów z tramwaju wjechała na nich kobieta z Gdyni .Tłumaczyła się że nie jest miejscowa i nie zna tu ulic :szczena: .Dwoje młodych uczniów zostało kalekami na całe życie ( o ile jeszcze żyją).
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2009-01-16, 13:27   

fritzek napisał/a:
No tam jest takie natężenie ruchu, że tworzy to kilometrowe korki ;-)

Do tragedii wystarczy jeden pasażer i jeden samochód. I jedna sekunda nieuwagi jednej osoby. A prawdopodobieństwo tragedii na pewno będzie mniejsze, jeśli samochód będzie mógł ominąć tramwaj ze strony przeciwnej niż ta, po której chodzą pasażerowie. I jeśli ci ostatni nie będą musieli między tramwajem i chodnikiem przekraczać jezdni.

Nie bez powodu przystanki autobusowe i trolejbusowe są organizowane przy chodniku, a nie przy osi jezdni dwukierunkowej lub po lewej stronie jezdni jednokierunkowej.
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-16, 13:31   

Henio napisał/a:
Kilka lat temu na przystanku Oliwska / Kasztanowa ,podczas wysiadania pasażerów z tramwaju wjechała na nich kobieta z Gdyni .Tłumaczyła się że nie jest miejscowa i nie zna tu ulic :szczena: .Dwoje młodych uczniów zostało kalekami na całe życie ( o ile jeszcze żyją).

To jest akurat przykład łamania przepisów ruchu drogowego z tragicznym skutkiem.
Poza tym akurat przystanek na żądanie "Kasztanowa" nie ma być przeniesiony na którąś skrajnię jezdni. A szczerze mówiąc to rzeczywiście w tamtym miejscu byłoby logiczniejsze zrobienie tego niż na Rybołowców.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-16, 15:13   

Mnie zastanawia jak będzie wyglądał układ torów u zbiegu Wolności - Marynarki Polskiej, tam będzie potrzebny dość ostry łuk... szykuje się spora przebudowa tego miejsca.
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-16, 15:19   

Pumeks napisał/a:
Mnie zastanawia jak będzie wyglądał układ torów u zbiegu Wolności - Marynarki Polskiej, tam będzie potrzebny dość ostry łuk... szykuje się spora przebudowa tego miejsca.

Ja sobie szczerze mówiąc nie wyobrażam.
Może da się gdzieś w sieci znaleźć jakiś projekt tej przebudowy :idea:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-01-16, 16:38   

fritzek napisał/a:
Pumeks napisał/a:
Mnie zastanawia jak będzie wyglądał układ torów u zbiegu Wolności - Marynarki Polskiej, tam będzie potrzebny dość ostry łuk... szykuje się spora przebudowa tego miejsca.

Ja sobie szczerze mówiąc nie wyobrażam.
Słyszałem o takim rozwiązaniu już jakieś... 10 lat temu, więc już nie raz sobie wyobrażałem, jak to może wyglądać.

A zresztą łuk w prawo z Wolności w Marynarki Polskiej chyba wcale nie byłby taki ostry (jeśli by skasować - prócz nieużywanego od lat szaletu - obydwa kioski i ten "sklep wielobranżowy"...). Tak mi się wydaje...
_________________
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-16, 17:09   

[quote="Jacko"]
fritzek napisał/a:


A zresztą łuk w prawo z Wolności w Marynarki Polskiej chyba wcale nie byłby taki ostry (jeśli by skasować - prócz nieużywanego od lat szaletu - obydwa kioski i ten "sklep wielobranżowy"...)

Szalet nieużywany? Zaglądałeś na schodki? :hihi:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-01-16, 17:45   

fritzek napisał/a:
Szalet nieużywany? Zaglądałeś na schodki? :hihi:
No dobra, to schodki niech zostawią... :hihi:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl