Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień dobry!
Autor Wiadomość
Sunlit 

Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Gdańsk/Grodzisko
Wysłany: 2008-07-15, 19:11   Dzień dobry!

Dzień dobry! Nazywam się Czesio...Ups...oczywiście nazywam się Sunlit, a dokładniej Monika :-D
Tu i teraz chciałabym wszystkich odwiedzających i stałych bywalców ładnie przywitać :-)
Jestem Gdańszczanką od lat...hmmm...30 z hakiem :-) i moim miejscem zamieszkania od tylu też lat jest Grodzisko. Mieszkam sobie tuż obok Góry Gradowej, z moich okien rozciągają się cudne widoki na nasze miasto...
Może od razu mała zagadka - gdzie dokładnie mieszka Sunlit :?: :-D

Pozdrawiam serdecznie z fortów ;-)
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-07-15, 20:55   

Witaj! :-D :flaga:
A pod Czesia i Pszekliniaka proszę nie podszywać :hihi:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-07-15, 22:19   

Tu:

hagelsberg.jpg
Plik ściągnięto 13824 raz(y) 44,24 KB

_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
Sunlit 

Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Gdańsk/Grodzisko
Wysłany: 2008-07-16, 10:06   

Oj, Pszekliniaka nigdy w życiu nie starałabym się "podrabiać" ;-) on jest jedyny w swoim rodzaju :!: :-D

Tak na marginesie, to wiesz - pracuję w okolicach Twojego miejsca zamieszkania (chyba?) i codziennie przez 5 dni w tyg. obserwuję postępującą dewastację Łaźni :-? ostatnio stojąc na przystanku - starałam się wypatrzeć tablicę, która jeszcze do niedawna informowała jakie było przeznaczenie tegoż budynku - oczywiście już jej tam nie ma :-( chyba każdego dnia leżą na ziemi poprzewracane kolejne słupki ogrodzenia :!: (swoją drogą ktoś musi być okrutnie zatwardziały w tym co robi :evil: ).
Eh...

Mimo wszystko pozdrawiam słonecznie w tej pochmurny, senny dzień ;-)
 
 
Sunlit 

Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Gdańsk/Grodzisko
Wysłany: 2008-07-16, 10:59   

Grün - tak, tak, mieszkam sobie w "Wozowni artyleryskiej" :hihi: niestety obiekt ten nigdy nie miał założeń budynku mieszkalnego - dlatego warunki są jakie są :-|
Swoją drogą czekamy teraz potulnie na przesiedlenie, które ma nastąpić do końca roku...(pytanie tylko bieżącego czy którego? :evil: ) Bo tak nas wysiedlają już ładnych kilka...kilkanaście lat :?: :!:

Mimo wszystko - żal będzie opuszczać to miejsce...bo było to jeszcze do niedawna urokliwe miejsce, oaza ciszy i spokoju - choć praktycznie w centrum miasta, 5 min. od Dworca PKP, PKS. Tyle wspomnień związanych z dzieciństwem, latami szkolnymi...

Dość - bo już zaczynam przynudzać :roll: coraz bardziej sentymentalna się robię z wiekiem :shock:
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-16, 11:19   

Sunlit napisał/a:
czekamy teraz potulnie na przesiedlenie, które ma nastąpić do końca roku...(pytanie tylko bieżącego czy którego? :evil: )


Mam wrażenie, że Pepo wie najdokładniej, kiedy ten budynek zostanie wysiedlony.
 
 
Sunlit 

Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Gdańsk/Grodzisko
Wysłany: 2008-07-16, 15:03   

Jeszcze nie wiem kto to jest Pepo (pomijając fakt, że bywa tu na forum:-) ), ale byłabym wdzięczna za jakąkolwiek wiarygodną informację odnośnie wysiedlenia, plissss... tak naprawdę żyjemy tu sobie już od pewnego czasu na tzw. walizkach i ciągle żadnych konkretów :-(
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2008-08-11, 19:48   

Pepo to ja. Myślę, że w ciągu ostatnich tygodni niejednokrotnie się mijaliśmy ;-)

Dla Ciebie Grodzisko to miejsce zamieszkania, dla mnie - pracy (budynek koszar wita :mrgreen: )

Co do wysiedlenia - cóż, plany były i są, ale z tego co się orientuje, adaptacja wozowni na potrzeby Parku i związane z tym wysiedleniem to ... niestety sprawa dość odległa. Z racji bycia u źródła ewentualnych decyzji, będę na bieżąco informował.
 
 
Sunlit 

Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Gdańsk/Grodzisko
Wysłany: 2008-08-17, 19:18   

Pepo, nareszcie! :) myślałam, że już wcale tu nie zaglądasz :) widzisz... z naszym wysiedleniem sprawa wygląda tak, że nikt nic konkretnego nie wie :( niby mamy dostarczać jakieś dokumenty do UM, niby nas wzywają do składania kolejnych - ale jak sie zapytasz: kiedy mamy sie szykować? to "woda w usta":( i tylko tyle się można dowiedzieć, że do końca roku... a mnie to wnerwia, bo przydałby się remont, a nie wiem, czy kasy w błoto nie wyrzucę :-|
zatem, jeżeli coś tam do Twojego ucha trafi - to będę zobowiązana :-)

hmmm...miałabym jeszcze parę tematów do omówienia z Tobą, ale nie będę już zaśmiecać forum, bo tu właściwie miałam się tylko grzecznie przywitać :hihi:

co do Twojego miejsca pracy, to - nie powiem - zaintrygowałeś mnie :hihi: ciekawa jestem, czy znamy się z widzenia :mrgreen:

Pozdrówka!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl