Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Film "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć"
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2012-03-14, 11:21   Film "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć"

Zaczynam się zastanawiać, czy obejrzeć ten film? Po premierowym pokazie, o dziwo, pozytywne recenzje.

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-03-14, 16:25   

Ja również. Nie oczekuję, że będzie lepszy niż serialowy Kloss bo to niemożliwe. Dochodzi jeszcze sentyment. Mam nadzieję na porządne, rozrywkowe kino akcji bez ciśnienia na pokazanie "moralnego niepokoju" czy zagłady Żydów.

Co prawda Patryk Vega troszeczkę ubrudził swój warsztat pewnym ciachem, ale liczę na akcję.
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2012-03-14, 17:55   

Michał Szafran napisał/a:
Co prawda Patryk Vega troszeczkę ubrudził swój warsztat pewnym ciachem, ale liczę na akcję.
Ale "Instynkt" jest ok.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-03-14, 18:05   

Tego nie miałem przyjemności oglądać. Czas nadrobić. Wracając do polskiej kinematografii to Vega dla mnie jest w przedsionku do boskości. Przez boskość rozumiem dwóch mistrzów kina po 1989 r. czyli Smarzowskiego i Pasikowskiego.

Przy okazji marzy mi się ekranizacja pewnego komiksu - "Pilot śmigłowca" :flaga:
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2012-03-14, 20:22   

villaoliva napisał/a:
Michał Szafran napisał/a:
Co prawda Patryk Vega troszeczkę ubrudził swój warsztat pewnym ciachem, ale liczę na akcję.
Ale "Instynkt" jest ok.


Nawet więcej, niż ok ;-) Szkoda, że nie będzie drugiego sezonu, kontynuacji. Za mało publiczności zgromadził...
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
danielewicz 
Briefträger


Wiek: 49
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-03-18, 12:58   

Niech ktoś się pochwali jak obejrzy, boję się rozczarowania w kinie ;-)
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
 
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-03-23, 20:32   

Tak na szybko to mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że nie rozczarujesz się. Rozrywka w czystym formacie. Jutro sklecę coś więcej.

PS i pan Kuglow mignął w jednej ze scen :flaga:
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-03-24, 11:02   

Teraz bardziej szczegółowo. Na film wybierałem się z mieszanymi uczuciami. Ostatnie sukcesy polskiej kinematografii były porażające. Po "Bitwie Warszawskiej" miałem kaca chyba przez miesiąc. Wyjątkiem jest pan Smarzowski.

Plusy
+ scenariusz - czytelny, wielowątkowy i dopracowany
+ nawiązanie do oryginału - bardzo dobrze sobie poradzono z wpleceniem tego filmu w serial
+ scenografia - świetne lokalizacje
+ sprzęt i statyści
+ akcja - praktycznie nie było dłużyzn w scenach
+ humor - w tym brylował Emil Karewicz
+ aktorstwo na wysokim poziomie (może poza Tomaszem Kotem który średnio zagrał)
Minusy
- słaba muzyka
- może trochę słabe były efekty specjalne ale i tak wstydu nie ma w porównaniu do innych produkcji

Ogólnie rzecz biorąc film oceniam na 4+ w skali 1-6. Autorom udało się połączyć legendę starego Klossa, wyjaśnić jego losy po wojnie, ustalić co się stało z Bursztynową Komnatą i stworzyć lekki film akcji.

PS scena Kloss plus Flak 38 kontra SS była naprawdę zabawna i taki był jej sens w przeciwieństwie do szansonistki Urbańskiej z ckm w "Bitwie Warszawskie".
 
 
Kuglow 
Szatan zjada


Pomógł: 12 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 804
Skąd: Marienburg
Wysłany: 2012-03-24, 14:20   

Michał Szafran napisał/a:
i pan Kuglow mignął w jednej ze scen


Mówiłem wyraźnie panom filmowcom aby nie angażować mojego sobowtóra do zdjęć. :mrgreen: :hihi:

Niestety Michale nie mogłem Ci mignąć w scenie , ponieważ mnie tam nie było. Na planie tej produkcji pojawiłem się , ale nie brałem w niej udziału .

Na Twoje usprawiedliwienie dodam to , iż wielu moich znajomych, wiedząc iż czasami gdzieś w telewizorni można mnie zobaczyć , zadaje mi pytanie , czy fajnie się grało w tym filmie. :-D

W tym miejscu pragnę raz jeszcze stanowczo zdementować plotki i oświadczyć , że nie udzielałem się w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". :mrgreen: :hihi:
_________________
Jeśli na ścianie widzisz białego szczura a w oknie odwróconego kota , to wiedz że coś się dzieje.
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2012-03-24, 19:27   

..film widziałem i jestem podobnego zdania, co M. Szafran.

To coś w stylu... "wojennego Bonda". Jeśli ktoś podchodzi do filmu ze zbyt wielkimi oczekiwaniami i będzie chciał go potraktować zbyt serio, znajdzie tam całą masę błędów i kiepskich ujęć, sztywnej gry i jednowymiarowych postaci. Ale jeśli ktoś ma ochotę trochę się rozerwać, zobaczyć lekki, nawet przyjemny, nieco z przymrużeniem oka film wykorzystujący jedną z kultowych postaci powojennego kina polskiego - to proszę bardzo.

Pewnie pamiętacie przygodowe filmy nakręcane w latach 60. i 70. ub. w. Coś jak "Kopalnie Króla Salomona". Przewidywalne to do bólu, ale... się oglądało. Ot, przyjemne kino. I tak też oceniam najnowszy film Vegi.
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-03-25, 10:30   

Dziwne byłem przekonany, że to Ty Kugolowie. Poczekam do wydania DVD i dokładnie przyjrzę się temu uzurpatorowi ;-)

Ciekawi mnie ostateczny sukces frekwencyjny no i czy zdecydują się na drugą część.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl