Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs fotograficzny KALENDARZE 2012 - naszemiasto.pl

Co sądzisz o konkursie Kalendarze 2012 zorganizowanym przez naszemiasto.pl (Dziennik Bałtycki)?
Jest nieuczciwy.
33%
 33%  [ 1 ]
Jest uczciwy.
33%
 33%  [ 1 ]
Nie mam zdania.
33%
 33%  [ 1 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
kalendarze2012 

Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-11-09, 10:34   Konkurs fotograficzny KALENDARZE 2012 - naszemiasto.pl

Drodzy czytelnicy, drogie czytelniczki!

Na pewno przynajmniej część z Was miała okazję zetknąć się z konkursem serwisu naszemiasto.pl (Dziennik Bałtycki), który dotyczy zdjęć nadsyłanych przez czytelników.
Obecnie odbywa się już trzecia edycja, z której powstaną kalendarze na 2012 rok:
http://danzig.naszemiasto...kalendarze_2012

Już wcześniej dało się zauważyć, że głosy są nieuczciwe - nabijane.
To, co się jednak dzieje w tegorocznej edycji, przekroczyło już wszelkie granice.
Głosy są nabijane hurtem – rosną setkami, a w obecnej chwili są ich tysiące.
Nieuczciwi głosujący, a chyba nie ma co do tego wątpliwości, że sami autorzy nadesłanych zdjęć (niekoniecznie wszyscy) , oddają na nie (osobiście bądź z pomocą innych) setki/tysiące głosów dlatego, że chcą ZGARNĄĆ aparat fotograficzny, który Dziennik Bałtycki obiecał dać temu, kto zdobędzie największą ilość głosów.
Teraz jednak największa ilość zdobytych głosów = największa ilość nabitych głosów.

Początkowo sama redakcja nie wiedziała, ile głosów można oddawać na zdjęcia. W jednym miejscu było napisane, że jeden, w innym, że pięć – teraz widoczny jest zapis regulaminowy, że można oddać jeden głos, jednak w galerii można oddać jednokrotnie aż 5 głosów na jedno zdjęcie z tego samego numeru IP. Wystarczy zresetować połączenie (po każdym głosowaniu), aby robić tak bez końca.
Pomimo tego, iż czytelnicy zwracali uwagę redakcji na nieuczciwość konkursów, redakcja nie wydawała się być ani przejęta, ani zainteresowana tym, co mówią czytelnicy. Nigdy nie odpowiadali, nie zajmowali stanowiska w sprawie. Nie mieli czasu dla czytelników.
W poprzednich konkursach ta farsa nie miała jednak aż tak dużej skali, ponieważ nie było materialnej i dosyć wartościowej nagrody, którą można zgarnąć w nieuczciwy, aczkolwiek bardzo prosty sposób.

Aby jednak nie rozpisywać się zbytnio na temat nieuczciwych, nabitych głosów, podam przykłady.
Rekord pobity w galerii KWIDZYNA. Tam w pierwszych dniach głosy rosły setkami, w tej chwili są ich już tysiące. Inne miasta, gdzie widać ewidentną walkę o aparat, to WEJHEROWO, SŁUPSK, RUMIA, TCZEW. Podobne, nieuczciwie oddane głosy widać w większości galerii konkursowych. Te głosowania nie mają nic wspólnego z oddawaniem głosów przez czytelników. To farsa, powiedziałbym bitwa o nagrodę, ale powiedzieć można, że to wirtualna wojna o... zwykły aparat cyfrowy. Osobiście nie spodziewałem się, że ludzie potrafią być aż takimi sępami, i bez względu na to, iż oszustwo widać gołym okiem, zdolni będą do takiego czegoś. Ładne zdjęcia, piękne widoki, ciekawy konkurs nabrał przez nich ohydności.

Jeden z autorów zdjęcia, który ma nabitych ok. 1000 głosów zobaczył, że na forum konkursowym pisze się o oszustwie, a między innymi o nim. Oburzył się na to, jednak natychmiast głosy na jego zdjęcie przestały rosnąć. Wnioski nasuwają się więc same.

Ponieważ ludzie nie są naiwni, nie dają się nabierać na te głosy, pisano o tym na forum. Mówiono głośno, jak rosną głosy, w jakim tempie powiększa się ich ilość, ile rośnie dziennie, kto w jakich galeriach zajmuje się nabijactwem. Ludzie pisali o tym otwarcie, a jedynie Dziennik Bałtycki pozostawał niezainteresowany przywróceniem konkursowi wiarygodności i dobrego smaku.
Jak Dziennik Bałtycki zareagował ostatecznie?
Zablokowano możliwość wypowiadania się gdziekolwiek w konkursie oraz ukryto wszystkie wpisy dotyczące konkursu, pod pretekstem, cytuję:
„Komentarze zostały zablokowane z powodu notorycznego łamania regulaminu forum.”.
Regulamin forum jednak nie był notorycznie łamany. Coś jednak wypadało napisać, aby ukryć to, co ludzie piszą o konkursie. A pisali prawdę.
Niedługo przed ukryciem wszystkich wypowiedzi przez Dziennik Bałtycki powstała sonda, aby czytelnicy mogli się wypowiedzieć na temat głosowania:
http://sonda.hanzo.pl/sondy,134992,6Q35.html

Nie chcę pisać źle o jakimkolwiek mieście, bo ogólnie większość zachowuje się w ten sam sposób. Przykłady podałem, ponieważ bez nich by się nie obeszło. Jeśli ktoś jest w temacie, proszę także wziąć udział w sondzie.
Jeśli macie jakieś pomysły, jak takie konkursy usprawnić, także piszcie. Na stronach naszemiasto.pl zablokowano nam możliwość wypowiadania się, dlatego zwracam się na wszystkich forach miast wyszczególnionych w konkursie Dziennika Bałtyckiego, do czytelników.

Może uda się Wam także wpłynąć na uczestników konkursu, którym udało się popsuć dobrą zabawę innym. Niektórzy z nich mogli nie śledzić forum na stronach naszemiasto.pl. Może, gdy to się rozejdzie, przestaną w przyszłości psuć dobrą zabawę uczciwie głosującym.
Może, gdy Dziennik Bałtycki zobaczy, że blokowanie możliwości wypowiedzi nic nie dało, zabezpieczy swoje konkursy, aby nikt później o tej nieuczciwości nie musiał pisać.
Piszcie, co sądzicie na ten temat.

Ze swojej strony mogę dodać, że jeśli nagroda zostanie przekazana osobie, która nabiła sobie tysiące głosów, zgłoszę do Prokuratury Rejonowej popełnienie przestępstwa, jakim jest wyłudzenie.
Póki co, konkurs stracił raczej na wartości nie tylko w moich oczach.

Pozdrawiam uczciwych uczestników i czytelników.

P.S. Nie wiem, czy dobrze trafiłem w temat. Miejsce wydaje się być utworzone do zamieszczania zdjęć, ale chodzi o fotografię i zdjęcia czytelników, dlatego nic bardziej pasującego nie znalazłem. Jeśli jest lepsze miejsce, bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.
 
 
 
Colonel 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 460
Skąd: zewssząd
Wysłany: 2011-11-09, 11:37   

Histeria:
Ponad 1000 ale poniżej 1500 głosów ma pięć zdjęć. Jedno z Wejherowa, jedno z Pucka - oba piękne i "kalendarzowe". Trzy z Kwidzyna i tam rzeczywiście trwa "walka" o głosy pomiędzy tymi trzema i jeszcze cwartym autorem.
Fakt jest faktem, że w informacji zamieszczonej obok kazdej galerii napisano, że można oddać pięć głosów dziennie w każdej galerii, a w informacji pod regulaminem(nie stanowiącej części regulaminu!), że jeden w ogóle. Ale plebiscyt wśród internautów nie jest konkursem. Myślę, ze to raczej wabik, po to, żeby więcej autorów zgłosiło zdjęcia.
A plebiscycie głosu nie oddam, bo reguły nadane przez "DzB" są nieczytelne ale prokuratura bym nie straszył - ani redakcji, ani glosujacym internautom niczego nie udowodnisz.
PS. Konkurs jest uczciwy, a plebiscyt nieudolny (ale pztania o plebiscyt w ankiecie nie zamieściłes)
_________________
Pozdrawiam
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
 
 
kalendarze2012 

Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-11-09, 12:14   

To może wkleję zrzuty ekranu (pewnie lada chwila/dzień na stronach wszystko będzie wyedytowane):



Prokuraturą nikt nie straszy, a już tym bardziej DB. Do prokuratury zgłasza się popełnienie przestępstwa - każdy obywatel to może zrobić. Jeśli aparat dostanie ten, który nabije sobie tysiące głosów, będzie to wyłudzenie. Nie musze udowadniać, nie jestem, jako zgłaszający, stroną w sprawie. Oskarżycielem jest prokurator, na którego wniosek DB udostępni wszelkie dane. Podobnie operatorzy internetowi. Prokurator wtedy zbiera dowody i odowadnia, a nie zgłaszający popełnienie przestępstwa. "Głosujący" chyba nie myślą, że są anonimowi,prawda?
Konkurs nie jest uczciwy. Już sama nieczytelność reguł, o czym wspominasz, o tym świadczy. Możliwość manipulacji wynikami również. Podobnie brak zainteresowania redakcji, całą tą sytuacją, konkursem, a ukrywanie opinii krytycznych, zamieszczonych przez czytelników.

Czy konkurs ma działać, jako wabik? Być może masz rację. Zwłaszcza z uwagi na to, że redakcja bardzo długo w ogóle nie kwapiła się, aby zamieścić nadesłane zdjęcia - czy to w tej, czy w poprzednich edycjach. Można zapytać kogoś, kto brał udział.
 
 
 
Colonel 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 460
Skąd: zewssząd
Wysłany: 2011-11-10, 18:07   

Wszystkie fora w północnej Polsce zaśmiecisz tą swoją obsesją?
_________________
Pozdrawiam
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
 
 
Dana 

Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-10, 18:32   

Uważaj ;-) Colonel, bo ten człowiek zachował się baaardzo niegrzecznie, kiedy na marienburg.pl potraktowano go na Twój sposób. :brawo: :flaga:
 
 
Colonel 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 460
Skąd: zewssząd
Wysłany: 2011-11-10, 19:22   

Moim zdaniem niegrzeczne było zamieszczenie tego postu na naszym forum i powielanie go gdzie się da.
;-)
_________________
Pozdrawiam
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
 
 
kalendarze2012 

Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-11-10, 22:16   

Colonel napisał/a:
Moim zdaniem niegrzeczne było zamieszczenie tego postu na naszym forum i powielanie go gdzie się da.
;-)


Nie gdzie się da. Tylko i wyłącznie na forach miast, które są wymienione na stronach konkursu.
Wiem, że niektórym otwarte pisanie o tym może przeszkadzać, a najchętniej zakneblowaliby wszystkich, którzy o tym piszą i usunęliby wszystko, co napisali - tak, jak to zrobiono na stronach NM.
Ale to "troszkę" inne czasy...

A co do oskarżeń wyżej, szkoda słów. Nie mam zamiaru reagować na ataki i zaczepki.
Można było przewidzieć, że znajdą się tacy, którzy zaatakują. Nie dziwi mnie też, że tym, którzy nabijają sobie głosy, takie pisanie może przeszkadzać najbardziej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl