Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dolne Miasto - rewitalizacja
Autor Wiadomość
Rumcajs 

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 20
Skąd: Żabianka-Zaspa
Wysłany: 2011-06-18, 21:48   

Hochstriess napisał/a:
Rewitalizacja, rewitalizacja i już po.

Dziennik Bałtycki

Dużo słów, obrazków, mydlenia oczu i pieprzenia od rzeczy. Wyszło jak zwykle.
:evil2:


W piątek dowiedziałem się o tym, od urzędnika UM.
Generalny odruch, to wziąć shotguna i wygarnąć do... no właśnie, do kogo?

Jak już mi emocje opadły to nachodzą mnie takie refleksje:
1. Smutno mi, że stracę jakąś część ludzi (mieszkańców) z którymi zacząłem nawiązywać pozytywne relacje.
2. Smutno mi, że będę musiał świecić oczami za ludzi, którzy mają temu miastu służyć, ale tego nie potrafią.
3. Smutno mi, że znowu megadżule energii pójdą na zasilenie entropii
4. Smutno mi, że Urząd Skarbowy chce mnie trzeci raz opodatkowac i jeśli przegram sprawę w sądzie, to ja równiez nie zainwestuję pieniędzy w Dolne Miasto
ALE
Mam w d... to że mi smutno, bo wiem że:

1. Spora pozytywna energia została włożona w Dolne i część (mikroskopijna, ale zawsze) została skanalizowana i na tą chwilę rokuje dobrze
2. Zaczęliśmu pracę z ludźmi i nie wycofamy się. Ta współpraca dała już materialne owoce - nareszcie zobaczyłem zdjęcia Dolnego i usłyszałem historie z życia tej dzielnicy, ale co ważniejsze wokół jednego stołu zebrali się ludzie, którym leży na sercu ratowanie tej dzielnicy
I nad tym będę pracował, a pewnego dnia jak będę miał więcej czasu, to spróbuję zmienić moje miasto w wiekszej skali. Na razie pozostaje mi skala mikro. Warto się nad tym pochylić. Po przeżyciu żalu i wściekłości przejść do myślenia pozytywnego, bo tylko takie działanie zmieni Dolne w dumną dzielnicę. Zapraszam Was do współpracy, bo jak okaże się że miasto rzeczywiście wycofa się z Rewitalizacji, to każda para rąk będzie bezcenna.

P.S. Widząc ten artykuł, pomyślałem, że przeciek jest kontrolowany i um sprawdza jaka jest reakcja i ile może na tym ruchu politycznie stracić. Dlatego zachęcam Was, żeby jak najgłośniej dawać znać, że bardzo na tym straci, to może uda się jeszcze te pieniądze uratować...
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-06-18, 23:26   

W Danzigu rodzi się chyba nowe pojęcie.
Miała być "rewitalizacja", będze "remortyzacja". Od słowa mortis :gilette:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Sabaoth 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 132
Skąd: Södertälje
Wysłany: 2011-06-18, 23:42   

Ludzie, co Wy się tak podniecacie. Może nie jest jak w Szwecji czy Niemczech ale na pewno dużo lepiej niż w Nigerii czy Zimbabwe. Trzeba szukać pozytywów!
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Explore 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-06-19, 07:09   

Nie jest to mądre porównanie... a Ty radujesz się każdego dnia, że nie urodziłeś się mrówką?
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Razem ratujmy zabytki! || Stowarzyszenie Gertruda
 
 
Explore 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-06-19, 07:24   

a wracając do Dolnego Miasta...

Bardzo boli mnie fakt, że znowu miasto obiecało coś i tej obietnicy nie dotrzyma...a wyborcy i tak o tym zapomną przy kolejnych wyborach.

Europejska stolica kultury...przecież to żart.... jak Danzig może o coś takiego walczyć, jak w ogóle na ten tytuł nie zasługuje.... dla mnie kultura to nie tylko to, ile festiwali się pojawi jednego dnia i ile 'alternatywnych osób' przyciągną...ale kultura to jest to, czego można dotknąć i zobaczyć na co dzień - zabytki.

Dążąc do ESK w Danzigu rujnują się dziesiątki obiektów zabytkowych, w samym centrum śródmieścia...na głównej trasie turystycznej stoją pustostany, blachodachówka i styropian otaczają i niszczą klimat śródmieścia.

I nie porównujmy się do jakiś Afrykańskich państw, ponieważ jesteśmy Europejczykami! Wystarczy przelecieć się tanimi liniami lotniczym gdziekolwiek na północ lub zachód Europy (taniej niż PKP do Warszawy.... ) i zobaczyć jak tam dbają o zabytki-kulturę.

Nie sądzę, żeby po Euro 2012 turyści przyjeżdżali oglądać stadion, a nie nasze danzigie zabytki.... to one jednak przyciągają największą ilość ludzi.

Szkoda, że urzędnicy widzą teraz Danzig jako miasto jednego stadionu i wszystko pod ten stadion podporządkowują. Wg mnie nie jest to tego warte.
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Razem ratujmy zabytki! || Stowarzyszenie Gertruda
 
 
roko 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 70
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-06-19, 07:26   

Sabaoth napisał/a:
Ludzie /.../ ale na pewno dużo lepiej niż w Nigerii czy Zimbabwe ...


Pamiętam jak w "60 minut na godzinę" porównywano ówczesny stan sieci komunikacyjnej w Polsce (koniec lat 70-tych) z Czadem, Burkina Faso itp.
Komentarz jednak nie był optymistyczny gdy trzeźwo stwierdzono, że porównywanie tych państw z Polską jest dla nich jednak niesprawiedliwe gdyż w odróżnieniu od nas mają ... tam-tamy.
 
 
 
roko 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 70
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-06-19, 07:41   

Explore napisał/a:

Europejska stolica kultury...przecież to żart....


To nie jest żart, to taki wirtualny byt, tyle że tworzący wcale nie wirtualne miejsca pracy a na wszystko idą całkiem prawdziwe pieniądze.
Upadają całe kwartały ulic czy dzielnic, które przetrwały wojnę.
Tak jest właśnie na Dolnym Mieście, tak jest w Letnicy, tak jest także na Malczewskiego czy Traugutta.
Ciekawe jest za to czy upadnie także styczniowa ofensywa na Plac Wałowy (akurat tutaj mam co do tego wątpliwości !!!), bo plan zagospodarowania jest nieco kuriozalny i całkowicie odstępujący od historii tego miejsca a więc nijako zgodny z linią UM w Danzigu.
 
 
 
Michał Szafran 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 264
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-06-19, 17:36   

Przykro o tym czytać. Tereny i obiekty piękne, specyficzny klimat i inne pozytywy. Niestety władze wolą EURO, ECS, ESK.


Ale jak to mówił Stanisław Anioł
Cytat:
Chóru nie będzie, będzie balet :flaga:
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-10-04, 09:38   

5 października (środa) o godz. 17.00 zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA na spotkanie z cyklu Opowiadacze Historii. Spotkanie poświęcone będzie dolnomiejskim kamienicom i nazwom ulic.

Opowiadacze Historii to cykl spotkań z mieszkańcami - bohaterami Dolnego Miasta
i osobami związanymi, zawodowo lub emocjonalnie, z tą wyjątkową śródmiejską dzielnicą Danziga.

Celem spotkań jest nie tylko przybliżenie społeczności lokalnej niezwykle ciekawej przeszłości miejsca, w którym żyją, ale także ożywienie życia społecznego dzielnicy, budowa lokalnej tożsamości oraz promocja Dolnego Miasta w oparciu o takie elementy jak: historia, sztuka i rekreacja.

- Tematyka spotkań dotyczy historii, mitów oraz ludzi i miejsc osadzonych w przestrzeni Dolnego Miasta. Mieszkańcy i zaproszeni goście specjalni - lekarze, sportowcy, tramwajarze, przewodnicy, nauczyciele, architekci i artyści dzielą się swoimi wspomnieniami dotyczącymi historii dzielnicy i życia codziennego społeczności lokalnej. Wspólne rozmowy to także okazja do wymiany zdjęć, poglądów i pomysłów dotyczących przyszłości Dolnego Miasta, pobudzenia poczucia wspólnoty i identyfikacji z miejscem oraz uświadomienia sobie, że każdy z nas może mieć wpływ na zmiany środowiska, w którym żyje - mówi zaangażowany w projekt Marek Barański z Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Danzigu.


Cykl stanowi element miejskiego Programu Rewitalizacji Dolnego Miasta w Danzigu „Dolne Miasto Otwarte” i „Fabryki Talentów na Dolnym Mieście”. Finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Miasta Danziga. Moderatorem spotkań jest animator społeczności lokalnych Piotr Wołkowiński, działający w ścisłej współpracy z Fundacją Theatrum Gedanense, Referatem Rewitalizacji WUAiOZ UMG oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.


źródło: Biuro Prasowe
Kancelaria Prezydenta
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-10-04, 11:19   

Bla, bla, bla.
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-10-04, 16:19   

Hochstriess napisał/a:
Bla, bla, bla.
w pełni zgadzam się z Hochstriess a od siebie dodam tylko bla :hihi:
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-10-24, 13:24   

W ramach tego samego bla o rewitalizacji:

Cytat:
25 października (wtorek) zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Opowiadacze Historii. Tym razem poświęcone będzie dolnomiejskim zakładom przemysłowym, a odbędzie się w Królewskiej Fabryce Karabinów,



Spotkanie to będzie także okazją do zwiedzenia tego historycznego obiektu. Po starej fabryce przybyłych gości oprowadzi właściciel znacznej części dawnej Królewskiej Fabryki Karabinów - Marcin Krzemiński.



Czas: 25 października (wtorek), godz. 17.00

Miejsce: Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38 Danzig



Opowiadacze Historii to cykl spotkań z mieszkańcami - bohaterami Dolnego Miasta
i osobami związanymi, zawodowo lub emocjonalnie, z tą wyjątkową śródmiejską dzielnicą Danziga.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Sikorzanka 

Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 55
Skąd: Gdańsk Kiełpino Górne
Wysłany: 2011-12-08, 10:02   

"Opowiadacze historii" zapraszają na spacer po Dolnym Mieście. Przewodnikiem będzie Jakub Szczepański:) - http://ibedeker.pl/zapowi...dolnym-miescie/
_________________
Sikorzanka
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-12-21, 20:52   

Hochstriess napisał/a:
Bla, bla, bla.


To może siłownia? :bejsbol:
Mały plac zabaw.

Cytat:
22 grudnia (czwartek) podczas spotkania wigilijnego podopiecznych i przyjaciół „Centrum Reduta” na Dolnym Mieście prowadzonego przez Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej "MROWISKO" oddana do użytku zostanie siłownia na świeżym powietrzu dla mieszkańców dzielnicy.

Czas: 22 grudnia (czwartek), godz. 16.00
Miejsce: Centrum Reduta, ul. Reduta Wyskok 9, Danzig Dolne Miasto

Do dyspozycji mieszkańców Dolnego Miasta będzie 10 maszyn do ćwiczeń siłowych,
z których korzystać będzie można przez siedem dni w tygodniu w godz. od 8.00 do 20.00. Siłownia na świeżym powietrzu zrealizowana została ze środków pozyskanych w ramach drugiej edycji konkursu „Utworzenie małego placu zabaw na terenie Miasta Danziga” organizowanego przez Urząd Miejski w Danzigu. „Mrowisko” na ten cel otrzymało od Miasta dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. W ramach tegorocznej edycji konkursu dofinansowanie otrzymało łącznie 10 organizacji.

Ośrodek Aktywizacji i Integracji Społecznej "Centrum REDUTA" to propozycja wsparcia młodzieży i stworzenia jej warunków do rozwoju i swoistego „wybicia się” z trudnej sytuacji społecznej (szkolnej, rodzinnej), w której się znajduje. Program realizowany przez kadrę Centrum wspiera młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym w dążeniu do rozwoju
i integracji społecznej przez: wsparcie młodzieży w nauce i wyrównywanie szans edukacyjnych; animację aktywności społecznej (szereg zajęć, warsztatów, których celem jest zwiększenie aktywności społecznej młodzieży); zajęcia turystyczno - rekreacyjne, sportowe, artystyczne; warsztaty „małej przedsiębiorczości”, majsterkowania i naprawiania samochodów, rowerów; warsztaty edukacyjne dotyczące zachowań ryzykownych.

Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej "MROWISKO" jest członkiem Partnerstwa Społecznego „Dolne Miasto Otwarte”, zrzeszającego oprócz Miasta organizacje, instytucje firmy i osoby prywatne, które wspólnie realizują program rewitalizacji Dolnego Miasta
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-12-21, 21:30   

Jak się napakują to się zintegrują :-P , zdrowo komuś blachy pogięło , nie mają na co kasy wydawać ,
villaoliva napisał/a:
„Utworzenie małego placu zabaw na terenie Miasta Danziga”
no to się pobawimy :bejsbol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl