Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porządki na cmentarzu w Brętowie
Autor Wiadomość
malkim 

Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 41
Skąd: Sopot
Wysłany: 2010-10-14, 23:22   Porządki na cmentarzu w Brętowie

Ktoś chętny się przyłączyć? To już jutro.

http://forum.dawnydanzig....p=121374#121374
 
 
Explore 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-15, 19:25   

Po co robić bezsensowną partyzantkę? Takie działania wcale nie pomagają 'zapomnianym miejscom', a wręcz zniechęcają do działania odpowiednie służby.

Skoro chcesz pomóc temu cmentarzowi, to zrób to dobrze:)

Najpierw należy ustalić właściciela terenu, na którym znajduje się cmentarz, a następnie z nim się skontaktować - to w jego gestii należy utrzymywanie terenu w należytym porządku. Jeżeli właścicielem terenu jest ZDiZ, to ta spółka dysponuje środkami na takie przedsięwzięcia i sama może je przeprowadzić.

Czasami trzeba po prostu 'przypomnieć' właścicielowi, że coś jest jego...bo jeżeli sam zobaczy, że ktoś robi tam partyzantkę to albo zawiadomi niebieskich(że ktoś na jego terenie dewastuje obiekty) albo będzie miał w jeszcze głębszym poważaniu dany teren(skoro widzi, że ktoś go wyręcza)

Stowarzyszenie Gertruda przeprowadziło już wiele podobnych akcji, gdzie przypomnieliśmy właścicielom o ich własności i tym sposobem np. góra szubieniczników z okolicznymi obiektami jest systematycznie oczyszczana :) Takim sposobem można więcej zdziałać :)
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Razem ratujmy zabytki! || Stowarzyszenie Gertruda
 
 
malkim 

Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 41
Skąd: Sopot
Wysłany: 2010-10-24, 01:31   

Witam Explore,
uważasz że zwykłe posprzątanie świętego miejsca jakim jest cmentarz jest bezsensu? Przecież harcerze którzy sprzątają podobne cmentarze w całej Polsce nie chodzą i się nie pytają do kogo należy teren na którym działają.
Hmm skoro te wasze stowarzyszenie jest takie dobre i tyle zdziałało to może zatroszczycie się o tą część tego cmentarza? Dowiedzcie się do kogo należy ten teren i wymuście jego posprzątanie.Przecież dla Was to pikuś ;-)
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz ;-)
 
 
Explore 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-24, 08:58   

"świętego miejsca"? kto wg Ciebie poświęcił tamten cmentarz?

Nasze Stowarzyszenie nie zajmuje się tym cmentarzem i raczej nie będzie, ponieważ są pilniejsze miejsca do działania w naszym mieście.

Widzę, że poza ironią nie potrafisz sensownie odpisać, stąd też nie będę się rozpisywał :) Ja we wcześniejszym poście napisałem jak to powinno się robić - chcesz robić partyzantkę, Twój problem, taki wiek.
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Razem ratujmy zabytki! || Stowarzyszenie Gertruda
 
 
malkim 

Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 41
Skąd: Sopot
Wysłany: 2010-10-24, 13:06   

Jak to kto? Ksiądz! Jak zakłada się każdy cmentarz katolicki(ale nie tylko) to się go święci.Myślałem że o tym wiesz.
Mówisz że nie odpowiedziałem sensownie.No cóż każdy niech interpretuje to po swojemu.Nie wiem czego oczekiwałeś.Co do mojego wieku to co Ty możesz o tym wiedzieć :roll: a zresztą jakie to ma znaczenie.Ja nie zamierzam się z Tobą kłócić,bo nie o to mi chodzi.Wkurza mnie natomiast to że publicznie określasz słuszne cele jako bezsensowne.Rozumiem jakbyś chciał poprostu nam doradzić jak się za to zabrać,ale bez tego złośliwego określenia"akcja jest bezsensowna i nie pomaga takim miejscom".Wiedz że to tylko Ty tak uważasz.Wiele osób nas za takie porządki na takich cmentarzach chwali.Już posprzątaliśmy kilkanaście zaniedbanych cmentarzy w Trójmieście.W związku z porządkami na jednym z trójmiejskich starych cmentarzy, mamy nawet poparcie Urzędu Miasta na piśmie.Brętowski narazie się tego nie doczekał-ale to z innych powodów.Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2010-10-24, 17:41   

Malkim, pamiętaj że łatwiej jest skrytykować pałac, niż wybudować klozet :) I rób swoje.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
Explore 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-24, 18:53   

Mogę mówić o wieku, bo znamy się chociażby z wypraw z pfe... ale mniejsza

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - szkoda:) ja napisałem jak najlepiej postępować z takimi sprawami; wolisz działać dookoła, spoko, mnie to nie dotyka:)

@Grün: budowałeś kiedyś klozet?
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Razem ratujmy zabytki! || Stowarzyszenie Gertruda
 
 
malkim 

Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 41
Skąd: Sopot
Wysłany: 2010-10-24, 19:20   

Drogi Explore,
jak najbardziej umiem czytać ze zrozumieniem i bardzo dokładnie zrozumiałem Twoje stanowisko w tej sprawie.Widocznie to Ty nie rozumiesz brzmienia swego postu no ale cóż. Skończmy już tą rozmowę bo nie mam ochoty więcej z Tobą gadać :-P
Pozdrawiam!
 
 
Explore 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-24, 20:23   

Udanych partyzantek na święconych ziemiach :)
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Razem ratujmy zabytki! || Stowarzyszenie Gertruda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl