Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kładka na Ołowiankę

Wg Ciebie kładka przez Motławę jest:
niezbędna
8%
 8%  [ 5 ]
potrzebna
20%
 20%  [ 13 ]
niepotrzebna
22%
 22%  [ 14 ]
szkodliwa
48%
 48%  [ 30 ]
Głosowań: 62
Wszystkich Głosów: 62

Autor Wiadomość
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2010-05-21, 18:13   

Albo ustawić wieżę widokową na Wyspie Spichrzów. W końcu widoki z wież udostępnionych do zwiedzania są takie oklepane...
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Jurmak 
Jurmak

Wiek: 69
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-21, 18:24   

Asinus napisał/a:
W ogóle wolałbym nie ryzykować brania lustrzanki na kajak. ;-)


A motorówka może być?
Rozumiem, że to co piszesz to żart, moim zdaniem nie najwyższego lotu...
 
 
Gulden 

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 345
Skąd: GD
Wysłany: 2010-05-21, 18:32   

fritzek napisał/a:
Albo ustawić wieżę widokową na Wyspie Spichrzów. W końcu widoki z wież udostępnionych do zwiedzania są takie oklepane...

A po co? Lepiej taką wieżę zrobić od razu w ramach kładki jako jej środkowy filar. Wtedy dopiero będą widoki. :lol:
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2010-05-21, 19:16   

Asinus napisał/a '' Z kajaku nie zrobię zdjęcia chociażby zimą. A także zdjęcia nocne odpadają.'' Tą zimą można było robić zdjęcia z poziomu Motławy w każdym miejscu i o każdej porze :hihi: trzeba było korzystać ;-)
 
 
 
Asinus 


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 138
Skąd: Gdańsk-Sopot-Gdynia
Wysłany: 2010-05-21, 23:15   

Nie ma się czym szczycić, bo chyba każdy kto jest z Danziga i jest choć trochę ogarnięty to sobie łaził po lodzie na Motławie.
No ale rozwój polega na tym, że sobie pewne sprawy ułatwiamy, a ta kładka sporo ułatwi, bo jednak chodzenie po zamarzniętej rzece to jakiś szczyt komfortu nie jest.

Generalnie mój argument to jeden z wielu plusów jakie zaskutkują tym przedsięwzięciem. Mi jest akurat szczególnie bliski. A i ważny z tego powodu, że jest kontr-argumentem dla tych co twierdzą, że rzekomo kładka "zniszczy" historyczny widok.
A właśnie, że nie. Będzie dokładnie na odwrót, bo ona ten widok jeszcze udoskonali.

Zresztą za kilka lat umieszczę w tym wątku zdjęcia zrobione z kładki na Danzig i sami zobaczycie. :)
_________________
Tej dziewczynie Asinus nigdy by nie podarował fotografii.
Bo kobietom nie powinno się ofiarowywać zdjęć
- robią z nich zawsze niewłaściwy użytek...
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2010-05-22, 07:39   

Asinus nie desperuj to był tylko żart :lol: ,tak na poważnie co do kładki to nie do końca jestem przekonany co do jej budowy,niemniej jednak obiektywnie patrząc na zagadnienie ułatwi ona dostęp do Ołowianki,a poza tym miasto żyje więc i się rozwija.
 
 
 
Jurmak 
Jurmak

Wiek: 69
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-22, 18:27   

Asinus napisał/a:
Będzie dokładnie na odwrót, bo ona ten widok jeszcze udoskonali.


Najładniejszy widok Warszawy jest z Pałacu Kultury...
Dlaczego?
Bo Pałacu Kultury nie widać...
 
 
fazi 
obserwator


Wiek: 57
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-22, 18:48   

Asinus, ja jestem trochę ogarnięty, ale po zamarzniętej Motławie nie łaziłem, nie chce mi się zwiedzać dna
 
 
2xM 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 69
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2010-05-22, 19:38   

Jurmak napisał/a:
Najładniejszy widok Warszawy jest z Pałacu Kultury...
Dlaczego?
Bo Pałacu Kultury nie widać...
Tu Asinus będzie miał dobry kontrargument: 100 lat temu mówiono tak o Paryżu i Wieży Eiffla :hihi:
Zresztą "Pajac" też już zabytkowy i prawem chroniony...
 
 
Asinus 


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 138
Skąd: Gdańsk-Sopot-Gdynia
Wysłany: 2010-05-22, 20:18   

slowik45 napisał/a:
tak na poważnie co do kładki to nie do końca jestem przekonany co do jej budowy,niemniej jednak obiektywnie patrząc na zagadnienie ułatwi ona dostęp do Ołowianki,a poza tym miasto żyje więc i się rozwija.

I do Ołowianki i do wszystkich rejonów dalej po tamtej stronie rzeki. Łatwiejszy dostęp z Centrum to też szansa na jakiś rozwój tych terenów, bo zwiększy ich atrakcyjność.

Jurmak napisał/a:

Najładniejszy widok Warszawy jest z Pałacu Kultury...
Dlaczego?
Bo Pałacu Kultury nie widać...

Mało oryginalne powiedzonko, bo pierwotna wersja była wymyślona przez Paryżan i odnosiła się do Tour Montparnasse.

fazi napisał/a:
Asinus, ja jestem trochę ogarnięty, ale po zamarzniętej Motławie nie łaziłem, nie chce mi się zwiedzać dna

No OK, ja też nie chcę - i dlatego właśnie dobrze jak będzie kładka, bo nie będzie trzeba chodzić po lodzie by być po środku rzeki na wjeździe do portu historycznego. :)

2xM napisał/a:
Tu Asinus będzie miał dobry kontrargument: 100 lat temu mówiono tak o Paryżu i Wieży Eiffla :hihi:
Zresztą "Pajac" też już zabytkowy i prawem chroniony...

Ja w sumie kiedyś nie lubiłem Pekina, jednakże w końcu doszedłem do wniosku, że trzeba oddzielić ideologię od estetyki. Tak, więc można spojrzeć na Pekin nie jako na pomnik Stalina, ale jako wieżowiec podobny do takich w stylu Art Deco z miast wschodniego wybrzeża USA - i wtedy Pekin zaczyna się podobać. :)
_________________
Tej dziewczynie Asinus nigdy by nie podarował fotografii.
Bo kobietom nie powinno się ofiarowywać zdjęć
- robią z nich zawsze niewłaściwy użytek...
 
 
Jurmak 
Jurmak

Wiek: 69
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-22, 20:21   

No cóż niektórzy najchętniej by zasypali Motławę, inni korzystają póki mogą http://picasaweb.google.p...glarskiego2010#
 
 
Asinus 


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 138
Skąd: Gdańsk-Sopot-Gdynia
Wysłany: 2010-05-22, 20:50   

Ciekawym jest, że się sądzi, iż wybudowanie zwodzonej kładki spowoduje jakieś unicestwienie ruchu wodnego w Danzigu. Oczywiście to nieprawda. W innych podobnych miastach, jak choćby Amsterdam, takich kładek i mostów są dziesiątki, a kanały są zawsze zapełnione.

Zresztą nie trzeba wybiegać daleko aż do Holandii, każdy kto był na żaglówce w Giżycku na Mazurach wie, że tamtejszy otwierany most nie jest zbytnią przeszkodą. A tych jachtów, które przepływają kanałem przez miasto z jednego jeziora na drugie jest bardzo dużo.

PS: Fajne zdjęcia. :) Przy okazji widać jak się dobrze wpasował Hilton w krajobraz portu średniowiecznego. :brawo:
_________________
Tej dziewczynie Asinus nigdy by nie podarował fotografii.
Bo kobietom nie powinno się ofiarowywać zdjęć
- robią z nich zawsze niewłaściwy użytek...
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2010-07-13, 21:19   

Ze strony www.dwazurawie.pl









A może przejść na danzigą Ołowiankę za pomocą żurawia?

Cytat:
Otwieranie mostu zwodzonego trwa długo i blokuje ruch pieszy przez Motławę - piszą w liście do redakcji, prosząc o zachowanie anonimowości. - Proponujemy budowę kładki, której światło pozwala na swobodny ruch popularnych jachtów o długości do 50 stóp, przy jednoczesnym ruchu pieszym. Konstrukcja kładki umożliwia kilka wariantów otwierania - obrót żurawi względem osi pionowej lub ich złożenie względem dwóch osi poziomych.

Propozycja zakłada też m.in. ławki do podziwiania widoków, numerowane schody (150 stopni), iluminację. - Zależy nam na rozpoczęciu dyskusji na temat przeprawy dla pieszych przy filharmoniii, zabieramy w niej głos, oczekując komentarzy, kontrpropozycji i aktywności działaczy miejskich - piszą.


logo.jpg
www.dwazurawie.pl
Plik ściągnięto 28629 raz(y) 44,08 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2010-07-13, 21:22   

Obrzydliwe. No koszmar jakiś. Mam nadzieję, że to nigdy nie powstanie.
 
 
 
Jurmak 
Jurmak

Wiek: 69
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-14, 05:25   

Chryste Panie... coraz bardziej fantastyczne pomysły... Jeszcze trochę a doczekamy się pomysłu na kosmodrom... A o poczciwym promie nikt nie myśli...
A wracając do tych małp... znaczy się żurawi :-D Jak ktoś będzie miał do pokonania tych fefnaście tysięcy schodów to pójdzie tak jak Bozia przykazała dookoła :-D :-D :-D No i jak rozwiązać sprawę dostępu dla niepełnosprawnych?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl