Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tramwajem po Gdańsku - wycieczka 04.07.2010
Autor Wiadomość
Tangens 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 67
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1640
Skąd: Gdańsk/Świnoujście
Wysłany: 2010-07-10, 00:53   

Paweł wracaj do zdrowia. Szkoda, że nie wiedzieliśmy iż masz problemy, bo na pewno co najmniej jedną z kolejek (a możliwe, ze wszystkie) zadedykowalibyśmy na ten cel.
Jeśli chodzi natomiast o wrażenia z wycieczki. Przede wszystkim dziękuję Amstawikowi, Feygowi i Jacko za przybycie. Także wszystkim obecnym z nami duchem. Fajnie było mieć cały tramwaj do dyspozycji, ale niestety radość zmącona została faktem, że gdyby nie my tramwaje jechałyby puste. :( Chociaż, o ile pamięć mnie nie szwankuje (a ma prawo szwankować) to do 1105 przy operze chyba wsiedli jacyś młodzi ludzie? A propos, czy ktoś wie, gdzie podziała się przednia jedynka z numeru tego wagonu?
Przedsięwzięcie spełniło swój cel. Oprócz miłego spotkania i fury zdjęć przetestowaliśmy ekstratrasę w idealnym do tego celu miejscu czyli w Szkwale, bez względu na to jak on się tam teraz nazywa. Zabawa - jak zapewniają uczestnicy - spodobała się im, więc wkrótce wyruszymy. Niestety, najpierw muszę nadgonić zaległości spowodowane tygodniowym pobytem w GD.
Nie mogę oczywiście pominąć przykrego spostrzeżenia, o którym wspomnieli koledzy. Układ przystanków GLT jest niestety zmuszający do plajty przedsięwzięcia. Liczyć można praktycznie tylko na takich maniaków jak my, którzy się skrzykną i specjalnie w tym celu udadzą się do Oliwy, Opery, Bramy Wyżynnej, czy dworca. Przypadkowy pasażer nie ma szans. Bo jeśli nawet akurat w danym momencie znajdzie się na szlachetnym przystanku godnym zatrzymania zabytku, to mało jest prawdopodobne aby mógł wysiąść gdzie potrzebuje. Oczywiście, wiem o tym, że nie może stawać wszędzie, ponieważ po pierwsze porusza się wolniej od tramwajów obecnych, a po drugie na ogół stoi dłużej na przystankach ponieważ dużo ludzi się waha czy wsiadać. Ale przecież na pewno mógłby zatrzymać się przy Alei Wojska Polskiego, Cristalu, Miszewskiego, Akademii Medycznej, Mickiewicza lub Kościuszki czy Brzeźnie.
Jarek PDW napisał/a:
A ja zupełnie przypadkiem ustrzeliłem ten egzemplarz na alei Hallera:
Niestety nie ma nas w środku, bo jechaliśmy akurat w przeciwnym kierunku.
fazi napisał/a:
Uroczo. a czy Bergmann wyjedzie jeszcze kiedyś na ulice, wie ktoś?
Z tego co wiem, jest pod wynajem. Koszt takiej przyjemności rzędu 2000 zł. Na moją nauczycielską kieszeń to dużo, ale wierzę, że kiedyś jeszcze nim pojadę.
_________________

 
 
 
Bynio50 
wiarus


Wiek: 74
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 462
Skąd: Gdańsk /Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2010-07-12, 10:24   

A jak by zaproponować biurom turystycznym takie wycieczki. Np. trasa Oliwa - Stogi.Koszt mały a kawał Danziga w zasięgu oka i aparatu foto. :flaga:
_________________
Ile głów ludzi,tyle zdań.
 
 
 
Amstawik 


Wiek: 42
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 238
Skąd: Gdansk / Nowy Port
Wysłany: 2010-07-12, 22:31   

Bynio50 napisał/a:
A jak by zaproponować biurom turystycznym takie wycieczki. Np. trasa Oliwa - Stogi.Koszt mały a kawał Danziga w zasięgu oka i aparatu foto. :flaga:


Znając Polską Rzeczywistość to biura turystyczne i ZKM chciałyby na tym zarobić czyli cena przejazdu by wzrosła. Osobiście uważam że te tramwaje powinny jeździć latem w weekendy w normalnym rozkładzie jazdy Np. trasa Oliwa - Stogi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl