Nie no, chyba naprawdę się obrazili. Wszystko rozumiem ale skąd ta nagła cisza??
W każdym razie, dopóki się nie wyjaśni robię swoje. Moja propozycja jest taka. Spotykamy się w niedzielę 04 lipca 2010 o godzinie 11:21 na pętli w Oliwie. Stamtąd jedziemy wagonem nr 11 do Centrum, tam mamy 80 minut na po czym wsiadamy w 1105 i grzejemy do latarni w Nowym Porcie, gdzie powinniśmy dotrzeć o 13:30. A co zrobimy dalej z tym tak pięknie rozpoczętym dniem to już postanowimy na miejscu. Co Wy na to?
Ale, ale. Coś mi tylko nie pasuje w rozkładzie 1105. Z zapisu na tej stronie wynika że on zamiast dowozić i potem zabierać klientów z latarni morskiej robi odwrotnie: najpierw stawia się przed latarnią i zabiera ludzi, którzy muszą się tam dostać swoim sumptem (o ile nie mieszkają w Nowym Porcie) po czym przywozi ich z powrotem do Nowego Portu. Czy to możliwe, czy chochlik na stronie?
Pomógł: 50 razy Wiek: 53 Dołączył: 10 Maj 2008 Posty: 4794 Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2010-06-29, 16:11
Tangens napisał/a:
Spotykamy się w niedzielę 04 lipca 2010 o godzinie 11:21 na pętli w Oliwie. Stamtąd jedziemy wagonem nr 11 do Centrum, tam mamy 80 minut na po czym wsiadamy w 1105 i grzejemy do latarni w Nowym Porcie, gdzie powinniśmy dotrzeć o 13:30. A co zrobimy dalej z tym tak pięknie rozpoczętym dniem to już postanowimy na miejscu.
OK! jakoś wyrwę się z Żuław i będę!
_________________ Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
Wiek: 42 Dołączył: 18 Wrz 2008 Posty: 238 Skąd: Gdansk / Nowy Port
Wysłany: 2010-06-29, 23:38
Tangens napisał/a:
Nie no, chyba naprawdę się obrazili. Wszystko rozumiem ale skąd ta nagła cisza??
W każdym razie, dopóki się nie wyjaśni robię swoje. Moja propozycja jest taka. Spotykamy się w niedzielę 04 lipca 2010 o godzinie 11:21 na pętli w Oliwie. Stamtąd jedziemy wagonem nr 11 do Centrum, tam mamy 80 minut na po czym wsiadamy w 1105 i grzejemy do latarni w Nowym Porcie, gdzie powinniśmy dotrzeć o 13:30. A co zrobimy dalej z tym tak pięknie rozpoczętym dniem to już postanowimy na miejscu. Co Wy na to?
Ale, ale. Coś mi tylko nie pasuje w rozkładzie 1105. Z zapisu na tej stronie wynika że on zamiast dowozić i potem zabierać klientów z latarni morskiej robi odwrotnie: najpierw stawia się przed latarnią i zabiera ludzi, którzy muszą się tam dostać swoim sumptem (o ile nie mieszkają w Nowym Porcie) po czym przywozi ich z powrotem do Nowego Portu. Czy to możliwe, czy chochlik na stronie?
Ewentualnie Z Dworca Głównego w linie 10 Do Nowego Portu i kawałek na pieszo, Lub również z Dworca linia nr 3 do Brzeżna i też kawałek na pieszo. Oczywiście postaram się być .
Ewentualnie Z Dworca Głównego w linie 10 Do Nowego Portu i kawałek na pieszo, Lub również z Dworca linia nr 3 do Brzeżna i też kawałek na pieszo. Oczywiście postaram się być .
Nie no, już jak zabytki to zabytki.
W każdym razie serdecznie zapraszam wszystkich. Mam już bilet na pociąg więc jedynie klęska żywiołowa może mnie powstrzymać. A zatem 11:21 pętla w Oliwie, jak ktoś nie może to chociaż 13:10 z Bramy Wyżynnej lub 13:13 z przed Dworca Głównego, w jeszcze gorszym wypadku 13:30 na przystanku przy latarni morskiej.
Winien jestem odpowiedzi do zadań 22-bis i 23.
Odpowiedzi do 22-bis w komentarzach do zdjęć. Są to te wagony o które pytałem w zagadce, chociaż akurat w żadnym z nich numer nie jest czytelny. Wagon 1163 nie istniał, numery 1263 i 1363 otrzymały potem wagony z serii 105.
Co do 23 to:
- barwy biało-czerwone - wagony do przewozu osób,
- kość słoniowa - wagony zmodernizowane do przewozu osób (z braku myjni nie przyjęło się),
- zielone - wozy robocze,
- pomarańczowe - robocze w późniejszym czasie,
- niebieskie - nauka jazdy.
Jutro wyjeżdżam więc mało czasu, ale może do 15:00 ktoś zdąży odpowiedzieć na zadanie 24. Dokąd posuwa ów 1140? Należy podać miejsce i kierunek (a raczej zwrot).
To będzie to miejsce, wóz skręca z Węzła Kliniczna w Hallera
Od biedy można by się przyczepić, że nie napisałeś w którą stronę skręca. Ale ponieważ wyraźnie napisałeś z Klinicznej w Hallera to pozycja wozu jasno to określa, więc odpowiedź jest oczywiście prawidłowa. Jest to tramwaj linii 15 skręcający z Klinicznej pod wiadukt na Hallera. Komu dajesz punkty? 10 do podziału.
Komu w drogę temu czas.
Zatem bez zmian. Spotykamy się w niedzielę o 11:21 na pętli w Oliwie lub wewnątrz N-ki. Jakby co to tak wyglądałem wczoraj (drugi z lewej = piąty z prawej).
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum