Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2009-05-01, 15:22
zbieractwo
Autor Wiadomość
wolff 
wolff

Wiek: 48
Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2009-05-01, 15:19   zbieractwo

Czesc, wita wszystkich Wolff

Mam pytanie ktore nurtuje mnie od dawna, czy ktos moze mi wyjasnic skad na polach na ktorych dzis stoi wielka dzielnica Danzig Poludnie przed jej wybudowaniem znalezc mozna bylo po prostu wszystko. poczawszy od monet poprzez porcelanoe kapsle skonczywszy na calych porcelanowych figurkach.

Wolff :evil2:
_________________
wolff
 
 
groszek 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 313
Wysłany: 2009-05-02, 00:03   

Moze wywożono tam gruzy z Danziga po 1945, albo było tam śmietnisko zbiorcze WMG ?
_________________
mały kot na wielkiej drodze
 
 
wolff 
wolff

Wiek: 48
Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2009-05-06, 10:52   

Czesc,

Wywozenie tam gruzu w 45' wydaje sie malo prawdopodobne bo musieli by tam nawiezc potem ogromne ilosci ziemi, przed powstaniem dzielnicy Danzig Poludnie byly tam szczere pola i jedno jednyne gospodarstwo do ktorego dojazd byl drozka od strony parku Orunskiego. Tym bardziej ilosci odnajdywanych tam przeze mnie monet,kapsli, butelek, sztuccow, talezy, filizanek itd. sa zastanawiajace.
Czy ktos wie gdzie w WMG znajdowaly sie wysypiska komunalne ?!
_________________
wolff
 
 
groszek 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 313
Wysłany: 2009-05-06, 16:27   

wolff napisał/a:
Tym bardziej ilosci odnajdywanych tam przeze mnie monet,kapsli, butelek, sztuccow, talezy, filizanek itd. sa zastanawiajace.
To bardzo ciekawe co piszesz. Musisz "powęszyć" ;-) , a jak coś odkryjesz zaraz daj znać . No i mógłbyś wrzucić na forum fotki swoich znalezisk.
_________________
mały kot na wielkiej drodze
 
 
Krzysztof 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 78
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 355
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2009-05-06, 16:39   

wolff napisał/a:
Czy ktos wie gdzie w WMG znajdowaly sie wysypiska komunalne ?!

Było, nie wiem, czy jedyne po zachodniej stronie Wita Stwosza, na terenie obecnych ogródków działkowych. Jak, kiedyś - dawno przekopywałem działkę Taty, to z ziemi wyciągałem przeróżne, potłuczone elementy.
 
 
wolff 
wolff

Wiek: 48
Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2009-05-06, 18:04   

Niestety nie posiadam zadnych ze znalezionych rzeczy ( moze poza kapslami ) juz nie posiadam, zbieralem to dawno temu. Bloki w tym miejscu stoja od ponad 20 lat...:) Wiem ze to glupie ale zebrane ciekawostki wraz z kolegami sprzedawalismy w lecie na jarmarku :hihi:
Intrygowal mnie jedynie fakt duzej ilosci roznego rodzaju drobnych przedmiotow ktore mozna bylo znalezc na polach gdzie dzis stoja wszedzie bloki, po jednej i po drugiej stronie ulicy Malomiejskiej. Apropo wysypisk to w okolicy Kamiennej Grodzy na terenie stacji rozrzadowej Danzig Poludnie jest chyba autentyczne wysypisko choc nie wiem czy z okresu WMG, jest tam pewnie do tej pory niewielkie urwisko gdzie wyraznie widac warstwy wyrzucanych roznego rodzaju smieci, po kilku rzeczach ktore tam znalazlem wnioskowalbym jednak ze to wysypisko z lat 45-50. Nawiazujac do Krzysztofa i dzialek to znajomi moich rodzicow mieli dzialke po drugiej stronie obwodnicy, gdzies na wysokosci Juszkowa. Bedac dzieciakiem podczas pobytu tam w swiezo skopanej ziemi rowniez znajdowalem kapsle,monety itd. :flaga: :flaga:
_________________
wolff
 
 
groszek 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 313
Wysłany: 2009-05-06, 18:22   

wolff napisał/a:
( moze poza kapslami
I kapsli jestem ciekawa ;-)
wolff napisał/a:
Wiem ze to glupie ale zebrane ciekawostki wraz z kolegami sprzedawalismy w lecie na jarmarku
To nie jest głupie , niech Cie sumienie nie gryzie ;-) .
_________________
mały kot na wielkiej drodze
 
 
colacoca 

Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-06, 18:36   

Sądzę, że daaawno temu śmieci wyrzucano także do dostępnych dołów, na tereny podmokłe - często także w celach osuszenia czy wypełnienia np polodowcowej niecki na środku pola, lub dla użyźnienia gleby. Gdzieś trzeba było przecież pozbywać się miejskich nieczystości, a sam skład wykopalisk świadczy głównie o tym, w jakich warunkach leżały i co fizycznie jest w stanie przetrwać dziesięciolecia/stulecia....

Myślę, że każdy kto wystarczająco długo i często kopie w różnych miejscach, znajdzie sporo tego typu rzeczy. My też gubimy klucze, monety, pendrajwy :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl